Wiadomości

stat

Tajemnicza podróż śladami Titanica

W niedzielę w Centrum Hewelianum poznacie wiele tajemnic Titanica.
W niedzielę w Centrum Hewelianum poznacie wiele tajemnic Titanica. mat. prasowe Centrum Hewelianum

W ten weekend poznacie tajemnice Titanica oraz dowiecie się, dlaczego statek uważany za niezniszczalny jednak zatonął. W Gdyni aktywnie spędzicie czas na rodzinnym pikniku a w gdańskim Teatrze Miniatura odbędzie się premiera sztuki "Tajemnica diamentów".Titanic zatonął dokładnie sto lat temu. W związku z tą rocznicą Centrum Hewelianum (ul. Gradowa 6) zobacz na mapie Gdańska organizuje pokazy multimedialne pt. "Podwodna eksploracja Titanica". - Opowiemy historię tego wspaniałego statku od momentu zwodowania do dnia katastrofy - mówi Agnieszka Piórkowska, edukator fizyki w Centrum Hewelianum. - Obejrzymy zdjęcia i filmy. Na pokazie będzie można się dowiedzieć, jak Titanic był zbudowany, jak wyglądał w środku i dlaczego zatonął. Ale to nie wszystko - nie zabraknie również doświadczeń fizycznych. Dowiecie się między innymi, dlaczego takie ogromne statki unoszą się na powierzchni wody i dlaczego niewielka z pozoru góra lodowa, zatopiła Titanica.

Pokaz zainteresuje i małych i dużych. Już dzieci od 5-go roku życia powinny się na nim dobrze bawić. Także dorośli dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy. Na przykład tego, co ma wspólnego pomarańcza z kamizelkami ratunkowymi (okazuje się, że nie tylko kolor) oraz tego, dlaczego wraku szukano tak długo i odnaleziono go dopiero w 1985 r., na głębokości 4 tys. metrów. Będziecie mogli również zobaczyć film z wnętrza zatopionego statku. Pokazy odbędą się w niedzielę o godz. 11, 12, 13 i 14. Bilety w cenie wstępu na wystawę (6-8 zł).

W sobotę, od godz. 10, odbywać będzie się piknik pod nazwą "Śledź trawnik". Akcja odbędzie się oczywiście w Gdyni, a dokładnie na Skwerze Sue Ryder zobacz na mapie Gdyni. Piknik organizuje Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo, znane m.in. z takich akcji jak Gdynia Playground. - To jest drugie nasze podejście do tego wydarzenia. Planowaliśmy je zorganizować dwa tygodnie temu, ale w związku z załamaniem pogody musieliśmy je przesunąć - mówi Dorota Terlecka z PoCoTo. - Mam nadzieję, że w ten weekend pogoda dopisze. Zapraszamy wszystkich na piknik rodzinny, podczas którego będziemy zachęcać do spędzania czasu na gdyńskich trawnikach.

Organizatorzy zapewnią koce piknikowe, poduszki do siedzenia i siedziska oraz gry planszowe. Możecie też liczyć na poczęstunek herbatą w kubkach zaprojektowanych specjalnie na piknik.

Podczas pikniku zostaniemy poproszeni o wypełnienie ankiety dotyczącej tego, w jaki sposób chcielibyśmy spędzać czas na trawnikach. Pomoże to zorganizować kolejne akcje promujące aktywne spędzanie czasu w przestrzeni miejskiej. - To też okazja dla mieszkańców, żeby się poznać - mówi Dorota Terlecka. - Zachęcamy do wzięcia z sobą czegoś do jedzenia ale również sprzętów takich jak piłki, frisbee czy rakietki do badmintona.

Będzie również monidło, na tle którego można zrobić sobie zdjęcie jako gdyński śledź. Sobota, godz. 10 - 16, wstęp wolny.

W niedzielę w Teatrze Miniatura (al. Grunwaldzka 16) zobacz na mapie Gdańska odbędzie się premiera spektaklu pt. "Tajemnica diamentów". Spektakl jest oparty na pierwszej książce z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Para głównych bohaterów to przyjaciele, którzy zakładają agencję detektywistyczną i rozwiązują - czasami bardzo zagmatwane - zagadki. Widzowie są aktywnymi uczestnikami śledztwa. Razem z głównymi bohaterami będą zbierać poszlaki i zastanawiać się, kto ukradł tytułowe diamenty. W naszej galerii możecie zobaczyć, jak wyglądają lalki oraz scenografia spektaklu. "Tajemnica diamentów" jest przeznaczona dla dzieci od 6-go roku życia.

Młodsze, już nawet roczne dzieci, mogą się wybrać z rodzicami na "Afrykańską przygodę". Premiera, a właściwie światowa prapremiera odbędzie się w niedzielę, godz: 17, wstęp na zaproszenia. Następny spektakl odbędzie się 17 kwietnia (wtorek) o godz. 19, wstęp: 12-15 zł.

Opinie (7) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29

maja

Kino Plenerowe i Samochodow... Sopot, Opera Leśna

Rozrywka

Dobry po imprezie oraz na duży głód. Kebab - gdzie najlepszy?
Kebab - gdzie najlepszy w Trójmieście?

Kulinaria

Dobry po imprezie oraz na duży głód. Kebab - gdzie najlepszy?
Kebab - gdzie najlepszy w Trójmieście?

Sprawdź się

W którym z gdańskich parków znajduje się popiersie Adama Mickiewicza?