stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tajemnice gdyńskich torpedowni

Rada Dzielnicy Obłuże, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Miasta Gdyni zapraszają na spotkanie historyczne Tajemnice gdyńskich torpedowni.

O ośrodkach badawczych torped w Babich Dołach (Torpedowaffenplatz Hexengrund) i na Oksywiu (Torpedo Versuchsanstalt Oxhoft) opowiedzą: Andrzej Ditrich z Sekcji Historyczno Eksploracyjnej Towarzystwa Przyjaciół Sopotu i Michał Szafrański i Jarosław Kłodziński - z Gdyńskiego Klubu Eksploracji Podziemnej. Podczas spotkania przybliżona zostanie także historia Ekspresu Kaszubskiego - czyli kolejki wąskotorowej łączącej obie torpedownie.

Uczestnicy spotkania obejrzą filmową relację z torpedowni w Babich Dołach wykonaną przez portal Trójmiasto.pl, którą przedstawi redaktor Marzena Klimowicz-Sikorska. Spotkanie poprowadzi Bartosz Gondek - historyk i dziennikarz. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa archiwalnych materiałów ze zbiorów m.in. Biblioteki Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni i zbiorów prywatnych.

30 listopada 2012 r. (piątek)
godz. 17:30
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1
ul. Boisko 6, Gdynia Obłuże
Wstęp wolny!

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Obłuże kulturalne, twórcze, przyjazne", który otrzymał dofinansowanie Urzędu Miasta Gdyni.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który duży gdański festiwal o zasięgu międzynarodowym kultywuje tradycje Solidarności w przejawach kultury?