Impreza już się odbyła

Tai Chi Łączy - Fotografia Krzysztofa Winciorka

TAI CHI ŁĄCZY
- Fotografia Krzysztofa Winciorka

19 września - 2 października 2020, godz. 18:00

Gdańsk,
paź 10-11

sobota - niedziela

bilety 12 zł
ulgowy 8 zł
Kiedy: 5.10-18.10.2013
Wernisaż: sobota, 5.10.2013 godz. 16.00
Gdzie: Caffe Anioł, Gdynia ul. Kilińskiego 6

wstęp wolny

Jak zatrzymać ruch? Jak uchwycić poruszające się ciało? Jak oddać działanie w czasie i przestrzeni, przy pomocy statycznej płaszczyzny dwuwymiarowej?
Według tradycji starochińskiej wszechświat definiowany jest poprzez ruch. Przyczyną jego powstania oraz nieustannej zmiany jest wzajemne oddziaływanie dwóch przeciwstawnych sił: Yin i Yang. Yin to bierność, uległość, smutek, chłód, introwersja, jak również odzwierciedlenie żeńskiego pierwiastka. Yang z kolei to siła, aktywność, ciepło, radość, ekstrawersja oraz męski aspekt natury.
Harmonię i spokój odnajduje istota ludzka, która jest w stanie skomunikować ze sobą i okiełznać w sobie obydwa te pierwiastki, obecne w każdym człowieku. Czy istnieje sposób, aby tego dokonać? Czy jest nim TAI CHI? Ruch. Energia. Połączenie...
KRZYSZTOF WINCIOREK podejmuje wyzwanie. Prezentowane fotografie to nie wyłącznie dobrze wykonane zadanie, którego celem jest sprawne uchwycenie ruchu. To próba zatrzymania w stop klatce procesu świadomego kierowania własnym działaniem. Wizualna medytacja w ruchu. Razem z artystą odkrywamy siłę płynącą z celowego ruchu, regularnego oddechu. Potencjał, ale i niepokój drzemiący w każdym człowieku. Zatrzymujemy się w konfrontacji z sekundą, minutą, chwilą, kiedy walczymy, aby zrozumieć i poczuć siebie, jako kompletną całość...

KRZYSZTOF WINCIOREK - Freelancer, fotograf, grafik, twórca. Absolwent Kierunku Fotografia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku z 2006 roku. Od 2002 roku aktywnie uczestniczy w trójmiejskim środowisku artystycznym. W maju 2008 roku zainicjował działalność agencji fotograficznej TriTris Photography. W 2012 roku aktywnie uczestniczył w otwarciu niezależnej pracowni artystycznej - Tekla Studio w gdyńskiej kamienicy, na ulicy Bema.

http://krzysztofwinciorek.com/
https://www.facebook.com/TeklaStudio

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaki jest symbol władzy epoki brązu prezentowany w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku?