stat
Wydarzenie już się odbyło

Szymon Hołownia - spotkanie (1 opinia)

Klub Tygodnika Powszechnego Trójmiasto zaprasza na spotkanie z Szymonem Hołownią - dziennikarzem,pisarzem, publicystą, założycielem Fundacji Dobra Fabryka i Fundacji Kasisi.

Po spotkaniu możliwość kupna książki Szymona Hołowni.

Nasz gość jest człowiekiem bardzo aktywnym. Tu tylko niewielka, acz znacząca garść informacji: Ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku. Studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. Założył białostocki oddział fundacji "Pomoc Maltańska". W kwietniu 2013 założył fundację Kasisi, a w następnym roku fundację Dobra Fabryka.

W latach 1997-2000 był redaktorem działu kultury "Gazety Wyborczej", a w latach 2001-2004 felietonistą i redaktorem działu społecznego "Newsweek Polska". Od kwietnia[6] do lipca 2005 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego "Ozonu". Od września 2005 do 2006 pracował dla "Rzeczpospolitej" jako redaktor działu Plus Minus. Publikował w "Kulturze Popularnej", "Machinie", "Przewodniku Katolickim", "Tygodniku Powszechnym", "Więzi". W latach 2006-2012 ponownie był publicystą "Newsweek Polska". Od września 2012 do kwietnia 2013 był felietonistą tygodnika "Wprost". Od 2015 r. jest stałym felietonistą "Tygodnika Powszechnego".

Prowadził audycje w Radiu Białystok, Radiu Vox FM, współpracował z Radiem PiN. W 2006 był prowadzącym program "Po prostu pytam" w TVP1. W latach 2007-2012 był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia. W stacji tej prowadził etyczny talk-show "Między sklepami" nadawany z centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie (2007-2010), program "Bóg w wielkim mieście" (2010), a także "Ludzie na walizkach" (od 2009). Prowadził przegląd prasy w "Dzień Dobry TVN". Współprowadzi wraz z Marcinem Prokopem programy: "Mam talent!" (od 2008) i "Mamy Cię!" (2015) w TVN.
Warto również zaznaczyć, że Pan Szymon Hołownia napisał szereg książek.
Jak podał na Fb tylko w październiku odwiedzi 23 miasta. Ostatnio z wielkim sukcesem zorganizował zbiórkę pieniędzy na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
O tej właśnie niebywałej aktywności chcemy z naszym gościem porozmawiać. Zapraszamy na spotkanie i dyskusję.

Informacja o biletach

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
Szczegóły- zapisy : https://forms.gle/Q9hsiUYGrJngJ8227
kontakt: ktp.trojmiasto@gmail.com

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jak brzmi nazwisko XVI-wiecznego tajnego agenta protestanckiego królującego w Dworze Artusa razem z Pamienką z Okienka?