stat
Impreza już się odbyła

Sztuka bez dodatków

Od wielu lat wraz z profesorem Jarosławem Bauciem tworzymy duet, który w środowisku artystycznym budzi wiele kontrowersji poprzez swoją niezależność. Wybór takiej przestrzeni warsztatu pracy , która daje nam poczucie wolności i niezależności tworzy ciekawą historię przyjaźni, artystycznych przygód i życia poza rodziną, pracą nazwijmy to światem zewnętrznym.

29 maja - 31 grudnia 2021, godz. 11:00, 12:30, 14:00

bilety 29 zł
ulgowy 12 - 19 zł
Naszymi pracowniami stawały się wcześniej przeróżne przestrzenie miejskie bądź prywatne takie jak szpitale czy powierzchnie użytkowe w dzielnicach, których reputacja odstraszała nawet najbardziej odważnych deweloperów.

Dziś w przestrzeni historycznej Stoczni Gdańskiej malujemy ponownie razem tworząc we wspólnej przestrzeni własną historię rozmowy z otoczeniem , które zawsze wpływa na to, co powstaje na naszych płótnach. Ta arcyciekawa relacja miejsca i tematów naszych dzieł staje się częścią sztuki, którą tworzymy.

Tak właśnie powstaje sztuka bez niepotrzebnych naszym zdaniem dodatków. Tak powstaje niezależność w malarstwie które dziś uwikłane jest w różnego rodzaju zależności. Nasz warsztat pracy pokazuje jednoznacznie że nie jesteśmy artystami rozglądającymi się nerwowo za aktualizacją trendu w sztuce. Tworzymy spójne ,endemiczne miejsce , które dyskretnie podpowiada jak należy żyć pasją nie tracąc czasu na zbędne kompromisy bo, jak pisał Witkacy

Żeby malować trzeba mieć więcej charakteru niż się przeciętnemu dureńkowi wydaje

Dr Mikołaj Harmoza

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?

 

Najczęściej czytane