stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sztuka Podróżowania | W cieniu Jedwabnego Szlaku

Sztuka podróżowania w Sztuce Wyboru. W cieniu Jedwabnego Szlaku - konno po bezdrożach Kaukazu, Iranu i Azji Centralnej.

Jedwabny Szlak Kiedy zetknąłem się z nim pierwszy raz? Nie pamiętam, zapewne w podstawówce na lekcjach historii, a może geografii. Nie ważne, dawno. Te słowa od zawsze, od kiedy sięgam pamięcią wywołują we mnie niepohamowany niepokój, pragnienie rzucenia w diabły wygodnego życia i włóczenia się.

Droga wiodąca przez setki kilometrów pustyń, bezdroży, niebotycznych gór, prastarych miast, kwitnących oaz. WschódKaukaz, Persja, Azja Centralna Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Iran, Uzbekistan, Kirgizja, Kazachstan. Nie pamiętam ile wypraw zorganizowałem tam od czasu kiedy pierwszy raz wyjechałem autostopem w podróż w kierunku Indii.

Prezentacja którą przedstawię będzie zaledwie ułamkiem wspomnień z moich wypraw głównie konnych, ale także pieszych, autostopowych i 4x4 po krajach położonych w cieniu Jedwabnego Szlaku. Serdecznie zapraszam!

Prelegent: Jacek Jasiński - rocznik '73, z wykształcenia architekt i archeolog, z zamiłowania koniarz i podróżnik. Od lat, czasem samotnie a czasem z żoną i dzieciakami, włóczy się bocznymi drogami wielu krajów Europy i Azji, szczególnie po krajach leżących w zasięgu kultury Jedwabnego Szlaku. Hoduje konie rasy kabardyńskiej, którym poświęca każdą wolną chwilę między zagranicznymi podróżami, odkrywając na ich grzbietach uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej i innych pięknych rejonów Polski.

Więcej znajdziecie na www.nomadiclife.eu i na profilu FB Nomadic Life.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Kiedy odbył się w Gdańsku premierowy pokaz filmu "Popiół i diament"?