stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Sztuka Podróżowania. Pokochać Himalaje

Zapraszamy na pierwszą w 2019 roku Sztukę Podróżowania!

Tym razem spotkamy się z Magdą Jończyk, która opowie nam jak pokochać Himalaje
Magda Jończyk Himalaje/Podróże/Fotografia
Papaya Travel Club

"Tak naprawdę trudno powiedzieć, dlaczego wybrałam Himalaje. Zimno szczypie w twarz, wiatr zagląda za kołnierz, tlenu mało, warunki mieszkalne bardzo proste. A mimo to, największym moim marzeniem odkąd tu przyjechałam było, nie wejście na 8000m, a zamieszkanie w szerpańskiej wiosce u stóp Himalajskich kolosów i przekonanie się, jak wygląda zwykły dzień. Nie zdobywać. A przeżyć. Zobaczyłam. Wróciłam. Moje serce tam zostało."

Magda Jończyk od wielu lat prowadzi autorskie trekkingi w Nepalu (region Annapurny, Langtangu, Everestu). Podczas spotkania opowie o tym jak wygląda to wymarzone przez miłośników gór miejsce, jacy są tam ludzie, jak wygląda życie.

Przede wszystkim jednak zdradzi, w jaki sposób najlepiej przygotować się do wyjazdu w Himalaje, aby z trekkingu przywieźć same najlepsze wspomnienia.

Jeśli wybierasz się na trekking do Nepalu, przyjdź koniecznie.

-------------------------------

Magda Jończyk od ponad sześciu lat prowadzi trekkingi m.in. w Nepalu, w Małym Tybecie i w Birmie. Za fotoreportaż z Kaszgaru (Sinciang, Chiny) otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym HumanDOC Świat Różnorodnych Szerokości.
Od 2010 roku nieustannie przemierza Himalaje w Nepalu, wędrowała w Małym Tybecie, w Himalajach Garhwalu, w Sikkimie, w Tybecie, w Karakorum. Ma za sobą marsze w górach skalistych Kanady, w Pirenejach, Alpach, Dolomitach, Tatrach, na Kaukazie. Weszła na Toubkal (4167m) najwyższy szczyt Atlasu. Najczęściej podróżuje w Azji (Indie, Chiny, Laos, Birma, Sri Lanka, Kambodża, Filipiny, Indonezja, Gruzja, Turcja) i zawsze znajdzie sposób, aby powędrować w terenie górzystym. W 2014 roku stanęła na szczycie Island Peak (6168 m), w 2017 wspięła się na Lobuche East (6119m) w Nepalu. Himalaje przechodzi wzdłuż i wszerz. I czerpie z tego ogromną frajdę.

Zakochana w niedostępności gór wysokich, w przestrzeni, prostocie życia i nade wszystko w serdeczności ludzi mieszkających na wyżynach. Himalaje nauczyły ją pokory, cierpliwości i szacunku do człowieka.

Więcej informacji: https://www.magdajonczyk.com/

FB: https://www.facebook.com/magdajonczykphotography/ oraz https://www.facebook.com/PapayaTravelClub/

Grupa z wymianą informacji na temat trekkingu w Nepalu: https://www.facebook.com/groups/HimalajeNepalu/

Instagram: magda.inhimalaya

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Czy wiesz...

W jaki sposób zginął Zbyszek Cybulski?