stat
Impreza już się odbyła

Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny - oprowadzanie po wystawie

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny, które odbędzie się 6 sierpnia o godz. 16:00 w Sofitel Grand Sopot.
Oprowadzanie poprowadzi historyk sztuki, koordynatorka aukcji Sztuki Fantastycznej - Samanta Belling. Uczestnicy oprowadzania będą mogli poznać twórczość m.in. Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego, Jacka Yerki, Tomasz Sętowskego i Anny Güntner.

Wyjątkową i jedną z najbardziej interesujących pozycji na aukcji jest dzieło U żródła Alicji Rekowskiej. Prezentowany w katalogu obraz powstawał przez kilka miesięcy specjalnie na tę wystawę. Kuratorka opowie o malarstwie Rekowskiej, które przepełnione jest symbolami i ukrytymi znaczeniami. Goście dowiedzą się również o unikatowej technice, jaką stosuje artystka.

Zobacz wywiad z Alicją Rekowską:
https://www.youtube.com/watch?v=9pJ3eJG75Bg
Prace specjalnie na tę wystawę przygotowali także Lucyna Góralczyk, Piotr Horodyński, Marcina Kołpanowicz, Graszka Paulska.

Na oprowadzaniu obejrzymy również wyjątkową, monumentalną pracę Filipa Kalkowskiego, którego prace prezentowane są w berlińskich galeriach. Tego świetnie rokującego artystę z Trójmiastem łączy nie tylko ta wystawa. Co jeszcze? Dowiemy się o tym w trakcie wydarzenia.

Sofitel Grand Sopot jest jednym z najbardziej prestiżowych i znanych miejsc z wieloletnią historią. W pięknych wnętrzach kultowego kompleksu będzie można poobcować ze sztuką najwyższych lotów, w tym także wraz z artystami tworzącymi w duchu realizmu magicznego.

Wakacje to idealny moment na zakup dzieł sztuki, a takich będzie można dokonać na trzech aukcjach organizowanych przez Desa Unicum.

Aukcja Sztuki Fantastycznej odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 17.00.
Wstęp wolny. W przypadku pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu: Samanta Belling tel: +48 539 222 774
Wydarzenie organizowane jest zgodnie z aktualnie obowiązującymi restrykcjami sanitarnymi.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co w nazwie Teatru Dada von Bzdülöw oznacza człon "dada"?