Impreza już się odbyła
PATRONAT

Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach

Wystawa "Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach" towarzyszy piątej odsłonie konferencji organizowanej już od kilkunastu lat przez Miasto Gdynia. Konferencja ma na celu przedstawienie badań nad architekturą modernizmu i zagadnieniami jego konserwacji. Podobną tematykę podejmie też wystawa Muzeum Miasta Gdynia.

Godziny otwarcia:
poniedziałki / nieczynne
wtorki, środy, piątki/ 10:00-18:00
czwartki/ 12:00-20:00
soboty, niedziele, święta / 10:00-17:00

O ile jednak konferencja skierowana jest raczej do specjalistów, konserwatorów i architektów, o tyle wystawa będzie miała znacznie szerszy krąg odbiorców. Chcemy, by stała się przestrzenią spotkania ekspertów i mieszkańców, miłośników tematu, architektów i "użytkowników" architektury. Okazją do podzielenia się przez konserwatorów doświadczeniami i ich specjalistyczną wiedzą z osobami, które mają odwagę "patrzeć uważniej" i dociekliwiej na miejską przestrzeń.

Bardzo ważny jest edukacyjny wymiar wystawy. Dzięki niej organizatorzy chcą poszerzyć wiedzę o gdyńskiej architekturze, pogłębić świadomość mieszkańców i uwrażliwić ich na lokalne dziedzictwo. Zwiedzający będą mieli wyjątkową możliwość zobaczenia z bliska tego, co na co dzień niedostępne. Wystawa pozwoli im też prześledzić, jakim procesom zostają poddane dwudziestowieczne budynki, by móc odzyskać swój blask.
Urok nowoczesnych budynków jest bardzo dyskretny, ich detal - oszczędny. Prezentując obiekty ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gdyni, Mini Muzeum oraz zbiorów prywatnych, warto pamiętać, że są one godne nie tylko uwagi, ale i szczególnej dbałości i ochrony.

SZKŁO, METAL, DETAL. ARCHITEKTURA GDYNI W SZCZEGÓŁACH
RODZAJ WYDARZENIA: otwarcie wystawy towarzyszącej konferencji "Modernizm w Europie - Modernizm w Gdyni"
WERNISAŻ: 20 X 2016 r., godzina 18:00
CZAS TRWANIA WYSTAWY: 21 X - 12 II 2017
ORGANIZATORZY: Muzeum Miasta Gdyni, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gdyni, Mini Muzeum
Wystawa pod patronatem Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. arch. Lucyny Nyki

Więcej o konferencji:
MODERNIZM W EUROPIE - MODERNIZM W GDYNI: ARCHITEKTURA XX W. - OCHRONA - KONSERWACJA

W dniach 20-22 października 2016 r. odbędzie się w Gdyni piąta międzynarodowa konferencja z cyklu Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni: "Architektura XX w. - ochrona - konserwacja", organizowana przez Miasto Gdynię. Konferencja będzie okazją do przeglądu stanu badań nad architekturą modernizmu powstałą w XX wieku i będzie umożliwiała omówienie aktualnych problemów ochrony i konserwacji architektury modernistycznej, w tym z okresu powojennego.

Szczegóły na temat konferencji: http://www.gdynia.pl/modernizm

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najbardziej prestiżowa i najwyższa nagroda dla dramatopisarzy przyznawana jest w:

 

Najczęściej czytane