stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Szklanka na pająki - spotkanie autorskie z Barbarą Piórkowską

Zapraszamy na spotkanie z Barbarą Piórkowską, autorką książki "Szklanka na pająki",
"Człowiek przychodzi na świat z wielką, przenikliwą mądrością. Zna język ptaków i odczytuje znaki na niebie. Słyszy podszept anioła i cyniczny śmiech demona. Zaklętą w kolorach wiedzę odczytuje z dziecięcą łatwością. Z każdym dniem jednak ta mądrość blednie, a zdolność widzenia gaśnie. Ta książka ją przywraca."

"Szklanka na pająki" to studium kobiecości - od dziewczynki do dorosłej kobiety, która mieszka w Gdańsku. Obok historycznych wydarzeń, o których mówi cały świat, dzieją się rzeczy niesamowite, o których świat milczy.

Barbara Piórkowska - pisarka, poetka, krytyczka literacka, performerka. Autorka powieści "Szklanka na pająki" (2010/2018) i prozy "Utkanki" (2014), czterech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. "Syberia" (2016), audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta "Piórko" Natalii Grzebały); współtwórczyni spektakli poetyckich. Nauczycielka w pracowni kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, trenerka warsztatów twórczego pisania m.in. na ogólnopolskim festiwalu rozwojowym dla kobiet Progressteron. Tłumaczona na język angielski, rosyjski i litewski. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury "Splendor Gedanensis" za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy "Pro Libro Legendo" za rok 2010.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaki nietypowy jubileusz obchodził w październiku 2010 roku maestro José Maria Florencio?