• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

SzekspirOn//line przez całe lato!

Gdański Teatr Szekspirowski przygotował nietuzinkowy projekt poświęcony aż pięciu różnym sztukom Szekspira, w którym będziemy mogli uczestniczyć zdalnie, przez całe lato, gdziekolwiek będziemy - w domu, w lesie, nad morzem lub jeziorem czy w górach.

mar 25

poniedziałek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
ulgowy 20 - 25 zł
Projekt Teatru Szekspirowskiego SzekspirOn//line wykorzystuje różnorodne narzędzia, jakie daje technologia informacyjna, by poszerzyć swoją wiedzę na temat dzieł Williama Szekspira. Projekt, prezentowany będzie w pięciu odsłonach, każda potrwa tydzień i poświęcona będzie jednemu dramatowi, będą to: "Hamlet", "Sen nocy letniej", "Makbet", "Wesołe kumoszki z Windsoru" oraz "Burza".

W czasach, gdy tendencją jest redukowanie komunikatów do minimum; skracanie i upraszczanie treści do pojedynczej linijki, a treść dramatów Szekspirowskich prezentuje się w kilku emotikonach - projekt SzekspirOn//line ma na celu wykorzystanie nowoczesnych form komunikacji do pogłębienia znajomości dzieł największego dramatopisarza wszechczasów oraz przyjrzenia się, jak forma wpływa na treść.

W ramach tygodniowych spotkań z poszczególnymi sztukami Szekspira odbędą się działania edukacyjne i artystyczne, a ich efekty będą dostępne w sposób otwarty i ciągły, również po zakończeniu projektu, na dedykowanej projektowi podstronie internetowej.

PROGRAM:
15 - 21 czerwca, HAMLET
29 czerwca - 5 lipca, SEN NOCY LETNIEJ
13 - 19 lipca, MAKBET
27 lipca - 2 sierpnia, WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU
10 - 16 sierpnia, BURZA


Każda odsłona zbudowana będzie z takich elementów, jak:
- SzekspirOn//line - Intro, wprowadzenie przybliżające historię powstania utworu, w postaci vloga z elementami animacji.
- Prapremierowe wariacje, autorskie wykłady Profesora Jerzego Limona na temat możliwych inspiracji Szekspira rzeczywistymi wydarzeniami epoki elżbietańskiej.
- Warsztaty dla młodzieży, dorosłych, rodziców i edukatorów, prowadzone przez profesjonalnych aktorów, edukatorów i pisarzy (Inspiracja - interpretacja: warsztaty aktorskie z Piotrem Biedroniem, Poradnik dla edukatora - warsztaty narzędziowe z Agnieszką Grewling-Stolc, Szekspir prze/pisany - warsztaty literackie z Danielem Odiją)
- Multimedialny wykład Michała Pruszaka o Szekspirze w popkulturze i języku młodzieżowym,
- Dyskusje krytyków: Łukasza Drewniaka i Tomasza Domagały, którzy omówią najciekawsze i najbardziej wartościowe realizacje sceniczne Szekspirowskich dramatów.
- Fragmenty sztuk Szekspira w interpretacji uznanych aktorów.
- Czytania performatywne realizowane przez grupy twórców młodego pokolenia poświęcone eksplorowaniu możliwości multimedialnych i badaniu ich wpływu na treść prezentowanego dzieła.

Wszystkie działania są dostępne bezpłatnie, materiały będą prezentowane na stronie projektu oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. W przypadku warsztatów, które mają charakter interaktywny i odbywać się będą na platformie Zoom, obowiązują zapisy. INFORMACJE i ZAPISY TUTAJ.

Informacja o biletach

Wydarzenia bezpłatne. Na wybrane wydarzenia obowiązują zapisy.

Opinie

Sprawdź się

Który z dyrektorów Teatru Muzycznego w Gdyni wprowadził do jego repertuaru musicale broadwayowskie?