• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Synchrotrony

Zapraszamy na koncert zespołu Synchrotrony. W skład zespołu wchodzą doświadczeni instrumentaliści: perkusista Krzysztof Topolski, znany wszystkim fanom muzyki eksperymentalnej jako Arszyn, kontrabasista Jacek Steinbrich, grający m.in. w projektach TeChytrze czy Mikroelementy oraz saksofonista Maciej Rodakowski, związany na co dzień z zespołemi Za Siódmą Górą i Naczynia.

"Album zatytułowany "Synchrotrony" zawiera muzykę improwizacyjną ze sporą domieszką bluesa czy nawet swingu. Zwodniczej rytmiki jest tu sporo, jak choćby w "Un petit déjeuner w São Paulo". Bardziej do gustu przypadł mi jednak "Black Metal Blues" z uwagi na swoją ciężkość brzmienia oraz mechaniczną sekcję rytmiczną. Na płycie podoba mi się jakość brzmienia i klarowność wykonania, ale jednocześnie uważam to za wadę płyty. Pozorna sprzeczność powyższego stwierdzenia polega na tym, że ja wolę zdecydowanie większą dozę szaleństwa, więcej brudu. Tymczasem dostajemy jednak elegancję ("Darmobit"), którą owszem, czasami należy również skosztować."
Jarek Szczęsny / nowamuzyka.pl

jazz - koncerty w Trójmieście


Synchrotrony to powołane niedawno do życia trio, które bazuje na swobodnej improwizacji i poszukiwaniach brzmieniowych. Maciej Rodakowski - tenor sax / Jacek Steinbrich - electric bass, double bass / Krzysztof Topolski - drums, percussion

Pierwsza płyta zespołu zatytułowana "Snchrotrony", opublikowana przez wytwórnię Gusstaff Records przynosi mieszankę inspiracji swungowych, bluesowych i jazzowych, podanych w mocno free jazzowej rozimprowizowanej formule. Starannie zaaranżowane melodie i teamty, przeplatają się z rytmicznym transem, solidnym groovem i otwartą grupową improwizacją.

Słowami wydawcy : "Tak sobie myślę, że najbardziej mi pasuje ta transowość i krautrockowa precyzja sekcji rytmicznej a saksofon, choć tenorowy, czasem brzmi jak potężny barytonowy Colleya z Morphine a czasem jakby Jimi Tenor brał się za polski folk..."

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie maseczek lub zasłanianie ust i nosa na terenie klubu jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w seansach kinowych: imię i nazwisko, data i godzina seansu, kontakt do widza (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym seansie. Wypełnienie formularza będzie dobrowolne. Dane będą zbierane w celu poinformowania widzów o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

Środki bezpieczeństwa: w strefach dla publiczności są dostępne środki do mycia i dezynfekcji rąk w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu oraz pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej przy wszystkich wyjściach z Klubu.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Bilet ulgowy
  25 zł
Bilety:
25 zł – ulgowe*
35 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury
40 zł – bez zniżek

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.

Sprzedaż biletów bez zniżek: tickets.klubzak.com.pl

Koncert w Sali Suwnicowej – liczba miejsc ograniczona do 80 miejsc; udział w koncertach przy zachowaniu dystansu i w masce.


Sprzedaż biletów prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety gotówką lub kartą.

Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.
Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Autorzy obrazów holenderskich i flamandzkich XVII w. często inspirowali się pracami wcześniejszych znanych mistrzów, takich jak: