stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Synchronia l Przemysław Łopaciński

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do piątku, do 10 października. Na wystawie zobaczymy najnowsze prace artysty oraz przykłady jego wcześniejszych realizacji podejmujących ten temat. Przygotowywany pokaz wiąże się z jubileuszem 20-lecia pracy artystycznej Przemysława Łopaciśniego.

21 - 31 października 2020, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

4 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00

Wstęp wolny
Tytuł wystawy odnosi się do stosowanej przez artystę techniki łączącej obraz i słowo w jednym na zasadzie wizualnego współistnienia. Dostrzegając jednoczesność procesów zachodzących w samym akcie tworzenia oraz tym, co przynosi życie, Łopaciński świadomie i konsekwentnie doprowadza do synergii obu tych obszarów na płaszczyźnie dzieła.

Przemysław Łopaciński - urodzony w 1971 roku w Gdańsku. Absolwent i wykładowca na Wydziale Malarstwa gdańskiej ASP, gdzie od 2015 roku prowadzi pracownię Rysunku Multimedialnego.

Dyplom w 2000 roku w pracowni prof. Romana Gajewskiego. W latach 2012-2016 prodziekan Wydziału Malarstwa. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2017 roku. Obecnie pracuje na stanowisku prof. ASP i jest kierownikiem Katedry Rysunku.

Artysta sztuk wizualnych: malarz, rysownik, twórca obiektów przestrzennych i instalacji multimedialnych. Inicjator, kurator i organizator kilkunastu wystaw zbiorowych. W dorobku ma ponad 100 pokazów autorskich i grupowych w kraju i zagranicą, między innymi w Turcji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Ukrainie, Finlandii, Rumunii i Tajwanie. Uczestnik i laureat konkursów krajowych i międzynarodowych oraz stypendysta Miasta Gdańska. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech i Francji.

Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym, wszystko odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Prosimy o stosowanie się do nich oraz o wyrozumiałość.
 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim artystą, który pracę zawodową w teatrze łączy z karierą poety i frontmana trójmiejskiego zespołu rockowego jest...?

 

Najczęściej czytane