• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Sylwia Zientek - Kobiety w sztuce: artystki, mecenaski i modelki - spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Sylwią Zientek, autorką między innymi książek poświęconych sztuce "Polki na Montparnassie" i "Lunia i Modigliani". Rozmowa będzie toczyła się wokół wątków związanych z miejscem kobiet w sztuce, ich widocznością oraz sensem wpisywania na nowo ich wymazanych nazwisk do historii sztuki.

Sylwia Zientek. Pisarka, autorka bestsellerowych książek: "Polki na Montparnassie" oraz "Lunia i Modigliani" a także powieści historycznych, opowiadań oraz licznych publikacji biograficznych. Wydała m.in. sagę warszawską "Hotel Varsovie". książki "Kolonia Marusia" i "Miraże". Absolwentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Centrum Studiów Latynoamerykańskich. Po wielu latach pracy porzuciła zawód prawniczki dla pisania. Mama trójki dzieci. Entuzjastka sztuki, zwłaszcza malarstwa. Uwielbia podróże śladami artystów oraz sekretne życie muzeów.

Rozmowę z autorką poprowadzi redaktorka naczelna Wydawnictwa Smak Słowa - Anna Świtajska.
Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Salon Literacki Smaku Słowa.

Zapraszamy na spotkanie z autorką w naszej księgarni w Sopocie, spotkanie odbędzie się na żywo, z aktywnym udziałem publicznościPo spotkaniu będzie możliwość uzyskania autografów i dedykacji od autorki na zakupionych u nas egzemplarzach książek.

Zdjęcie autorki, bohaterki spotkania zrobił Mateusz Skwarczek.

Opinie

Sprawdź się

Antoni Suchanek, polski malarz marynista, ma swój pomnik w Trójmieście. Gdzie dokładnie się znajduje?