stat
Impreza już się odbyła

Sylwia Tarkowska-Włodarska. Malarstwo - wystawa

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę prac trójmiejskiej artystki, Sylwii Tarkowskiej-Włodarskiej, którą będzie można oglądać w Galerii GCF do 24 listopada 2019 roku. Wernisaż z udziałem Autorki: w sobotę, 26 października 2109 roku, o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

16 października - 9 listopada 2020, godz. 18:00

Wstęp wolny
- Niech moja twórczość stanowi przeciwwagę dla nazbyt intelektualnych pomysłów i form artystycznych. Ja pozostaję w świecie magii - mówi o swoim malarstwie Sylwia Tarkowska-Włodarska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni profesora Jerzego Zabłockiego.

Na jej twórczość wpływ wywarli także inni profesorowie Akademii, malarze Maciej Świeszewski i Kiejstut Bereźnicki. Obrazy Bereźnickiego - pełne form i tajemniczego światła, oraz obrazy Świeszewskiego - do pewnego stopnia surrealistyczne i głęboko symboliczne, mają ważną wspólną cechę: szacunek dla Starych Mistrzów technik malarstwa olejnego. Ten podziw jest też łatwo dostregalny w obrazach Sylwii Tarkowskiej-Włodarskiej - w tym, jak tworzy gładkie powierzchnie poprzez aplikację wielu warstw werniksu.

Maluje zarówno pejzaże, jak i obrazy figuratywne. Zagłębia się w świat wyobraźni, ae i nie zapomina o rzeczywistości. Jak mówi, artystyczna duszą jest od zawsze, od dziecka. Wciąż sięga po ołówki, farby i pędzle.

Jej całe życie, jak sama przyznaje, to długa i pełna przygód podróż. Ojciec malarki pracował na statkach handlowych dla Polskich Linii Oceanicznych. Przy wielu okazjach zabierał ze sobą córki, udając się do najbardziej odległych części globu. Podczas podróży z ojcem dookoła świata, do miejsc takich jak Tahiti, Afryka, Australia i Oceania, stworzyła kolekcję prac pastelami olejnymi - niemal sto ilustracji - które wystawiano później w Europie, a także w Baltimore i Nowym Jorku. Te kolorowe, radosne ilustracje przestawiały piękno tego świata.

Wystawa w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego - do 24 listopada 2019

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Dwa spektakle Teatru Wybrzeże zarejestrowała Telewizja Polska w ostatnich kilku latach i wyemitowała w TVP Kultura. Jakie?

 

Najczęściej czytane