• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Święto Morza

 • Kalendarz
  21 - 29 czerwca 2014
 • Lokalizacja
  Gdynia, różne lokalizacje
 • Bilety
  wstęp wolny

Zwiedzanie jednostek pływających, dni otwarte instytucji i firm morskich, wystawy, spotkania a nawet turniej pięściarski - druga edycja Święta Morza w Gdyni zapowiada się jeszcze ciekawiej niż pierwsza.

Święto rozpocznie się 21 czerwca o godz. 12:00 na morzu, a zakończy Świętem Marynarki Wojennej 29 czerwca. W międzyczasie odbędzie się pięćdziesiąt różnego rodzaju imprez o morskim charakterze. Będą pokazy działań antyterrorystycznych na morzu, pokazy ratownictwa, zwiedzanie jednostek pływających, dni otwarte morskich instytutów naukowych, muzeów i wyższych uczelni, wystawy, spotkania, regaty i konferencje.

Podobnie jak w ubiegłym roku turyści będą mogli skorzystać z oferty bezpłatnych rejsów po Zatoce Gdańskiej (tym razem na pokładach jachtów "Copernicus" i "Kneź"). W harmonogramie jest "biała sobota" w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, jak również turniej bokserski, który odbędzie się na Skwerze Kościuszki. Stałe punkty programu to Cudawianki, Piknik Rodzinny w Orłowie i Gdyńska Mila Nurkowa. Będą też niezwykle widowiskowe niespodzianki, których szczegóły podane zostaną niebawem.

Święto Morza ma charakter otwarty. W jego programie znaleźć może się każda morska impreza. Wszyscy, którzy chcieliby się przyłączyć do projektu proszeni są o kontakt z Biurem Prasowym Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, które zajmuje się bieżącą koordynacją i obsługą informacyjną Święta Morza.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Święta Morza w Gdyni odbyła się w ubiegłym roku. Była to reaktywacja imprezy nawiązującej do przedwojennych tradycji miasta z "morza i marzeń". Ubiegłoroczny program obejmował ponad 40 wydarzeń o morskim charakterze.

W dniach od 21 do 29 czerwca w Gdyni odbędzie się Święto Morza. Po raz kolejny w obchodach uczestniczyć będzie gdyński oddział IMGW - PIB. 21 czerwca zapraszamy na Dzień Otwarty Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich Oddziału Morskiego IMGW-PIB w Gdyni w godzinach 10-16. Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM

PROGRAM:
Płyta Marynarza Polskiego
Godz. 12
- wprowadzenie - Aleksander Gosk
- przemówienie prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka
- przemówienie prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej Andrzeja Królikowskiego
- podniesienie flagi Święta Morza (poczet wystawia Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Wielkiej)
- symboliczne przekazanie kluczy do miasta przez prezydenta Wojciecha Szczurka Neptunowi (w tej roli młodzież z IX LO w Gdyni)
- salwa z "Błyskawicy"
Zatoka Gdańska

Godz.12. 45 - złożenie wieńca na wodach Zatoki Gdańskiej tym co odeszli na wieczną wachtę (modlitwę prowadzi ks. Edward Pracz)

Aleja Żeglarstwa Polskiego w gdyńskiej marinie
Godz. 13. 15 - odsłonięcie tablicy poświęconej Teresie Remiszewskiej
- wprowadzenie - Aleksander Gosk
- odsłonięcie - Danuta Remiszewska
- poświęcenie - ks. Edward Pracz
- przemówienie prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusława Witkowskiego

Fundacja Helios (budynek Jacht Klubu Morskiego Gryf)
Godz. 13. 30 - zwiedzanie wystawy "Admirał Józef Unrug - człowiek, marynarz, żeglarz", spotkanie na zakończenie uroczystości

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Jak Muzeum Historyczne Miasta Gdańska nazywało się do 2000 roku?