stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Święta zero waste | Miasto 2050 i Greenpeace Trójmiasto

7 grudnia (sobota) 10.00-14.00 zapraszamy na warsztaty z Ziemiosfera, MAMYWENE i Zero Waste w Trójmieście z tworzenia kartek świątecznych, szydełkowania eko myjek i pakowania prezentów w duchu zero waste. Warsztaty są bezpłatne i otwarte, serdecznie zapraszamy!

Samodzielnie uszyte woreczki wielorazowego użytku świetnie się sprawdzą do pakowania prezentów, a po świętach na zakupy i do ograniczania ilości foliowych reklamówek. Materiałem do wykonania woreczków będą niepotrzebne już firanki, które dostaną drugie życie.

Oprócz woreczków zrobimy także torebki na prezenty z niepotrzebnych plakatów i gazet. Materiały, które miały trafić na śmietnik pomogą nam ograniczać ilość śmieci wytwarzanych do pakowania prezentów.

Warsztaty są częścią Make Smthng Week - Trójmiasto - Stwórz coś! organizowanego przez Greenpeace Trójmiejska Grupa Lokalna.

Miasto 2050

Cyklem "Miasto 2050" chcemy poszerzyć świadomość mieszkańców na temat tego, jak zmieniają się nasze miasta i ich otoczenie w procesie nieuchronnych zmian klimatycznych. Będziemy zachęcać do podejmowania oddolnych inicjatyw i działań, by na Ziemi żyło nam się mądrzej, świadomiej i lepiej. Spróbujemy wspólnie, małymi krokami rozpocząć ratowanie przyszłości naszej i naszych dzieci.

Cykl obejmował będzie wykłady z naukowcami, działaczami społecznymi, ekologami, jak również spotkania z reportażystami oraz blogerami zaangażowanymi w szeroko rozumiane działania na rzecz świadomego życia. Poruszymy tematy wizji przyszłości, antropocenu i wymierania gatunków, dbania o naturę, zagospodarowania odpadów, świadomej konsumpcji czy odpowiedzialnej mody. Przez cały rok odbywać się będą pokazy cenionych filmów dokumentalnych promujących świadomość społeczną, a także warsztaty wprowadzające nabytą wiedzę w codzienne życie. Wszystko to, by wymiernie działać na rzecz budowania lepszego świata. Cykl zakończymy w terenie akcją sadzenia drzew oraz Gdańskimi Dniami Sprzątania.

Koordynatorką cyklu jest Paulina Cichosz

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Pierwszym gdyńskim kinem, otwartym w 1926 roku, było: