stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Święta zero waste | Miasto 2050 i Greenpeace Trójmiasto

7 grudnia (sobota) 10.00-14.00 zapraszamy na warsztaty z Ziemiosfera, MAMYWENE i Zero Waste w Trójmieście z tworzenia kartek świątecznych, szydełkowania eko myjek i pakowania prezentów w duchu zero waste. Warsztaty są bezpłatne i otwarte, serdecznie zapraszamy!

Samodzielnie uszyte woreczki wielorazowego użytku świetnie się sprawdzą do pakowania prezentów, a po świętach na zakupy i do ograniczania ilości foliowych reklamówek. Materiałem do wykonania woreczków będą niepotrzebne już firanki, które dostaną drugie życie.

Oprócz woreczków zrobimy także torebki na prezenty z niepotrzebnych plakatów i gazet. Materiały, które miały trafić na śmietnik pomogą nam ograniczać ilość śmieci wytwarzanych do pakowania prezentów.

Warsztaty są częścią Make Smthng Week - Trójmiasto - Stwórz coś! organizowanego przez Greenpeace Trójmiejska Grupa Lokalna.

Miasto 2050

Cyklem "Miasto 2050" chcemy poszerzyć świadomość mieszkańców na temat tego, jak zmieniają się nasze miasta i ich otoczenie w procesie nieuchronnych zmian klimatycznych. Będziemy zachęcać do podejmowania oddolnych inicjatyw i działań, by na Ziemi żyło nam się mądrzej, świadomiej i lepiej. Spróbujemy wspólnie, małymi krokami rozpocząć ratowanie przyszłości naszej i naszych dzieci.

Cykl obejmował będzie wykłady z naukowcami, działaczami społecznymi, ekologami, jak również spotkania z reportażystami oraz blogerami zaangażowanymi w szeroko rozumiane działania na rzecz świadomego życia. Poruszymy tematy wizji przyszłości, antropocenu i wymierania gatunków, dbania o naturę, zagospodarowania odpadów, świadomej konsumpcji czy odpowiedzialnej mody. Przez cały rok odbywać się będą pokazy cenionych filmów dokumentalnych promujących świadomość społeczną, a także warsztaty wprowadzające nabytą wiedzę w codzienne życie. Wszystko to, by wymiernie działać na rzecz budowania lepszego świata. Cykl zakończymy w terenie akcją sadzenia drzew oraz Gdańskimi Dniami Sprzątania.

Koordynatorką cyklu jest Paulina Cichosz

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do: