• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Wystawa Truso - legenda Bałtyku

Światłocień. Wystawa prac Anity Cempy

W czerwcu w dworkowej Galerii Sztuki zaprezentujemy kobiece akty autorstwa Anity Cempy. Autorka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku: Grafikę na Wydziale Malarstwa i Grafiki oraz Projektowanie Form Użytkowych na wydziale Wzornictwa Przemysłowego i Architektury Wnętrz. Od wielu lat związana jest z branżą mody jako projektant i ilustrator. Brała także udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju. Urodziła się w Gdańsku, mieszka i tworzy w Sopocie.

16 października - 30 listopada 2022, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

5 - 30 grudnia 2022, godz. 09:00

Sopot,
Wstęp wolny
Prezentowana w Galerii Dworku Sierakowskich wystawa nosi tytuł Światłocień. Składa się na nią cykl obrazów przedstawiających studium kobiecego ciała. Inspirację do stworzenia tych prac stanowiły przeciwstawione sobie dwa aspekty kobiecej natury: archetyp Ewy symbolizujący kreację oraz Lilith utożsamiany z silną, wyemancypowaną seksualnością, a także destrukcją.

Poprzez użycie materiału będącego podstawą kreacji we wszechświecie artystka symbolicznie nawiązuje do aktu tworzenia w ogólnym znaczeniu. Użyta w pracach technika odnosi się do procesu, w którym nieożywiona materia węgiel w połączeniu z siłą witalną tworzy życie.

Nagość w obrazach przedstawiona jest w dyskretny, nienachalny sposób. Sylwetki są statyczne, jakby śpiące lub dopiero po przebudzeniu. Niektóre się przenikają. Z prac emanuje zmysłowość i spokój.

Prace Anity Cempy prezentować będziemy w Dworku Sierakowskich od 3 do 30 czerwca 2020.
Galeria czynna codziennie w godz. 12.00-18.00

Zapraszamy
Wstęp wolny

Opinie

Sprawdź się

W jaki sposób zginął Zbyszek Cybulski?