• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

ŚwiatłoSIŁA Festiwal Foto-Video (7 opinii)

Jedyny taki festiwal w Polsce! Zapraszamy Was na stocznię, do najbardziej fotogenicznego miejsca w Gdańsku. Aby celebrować światło i wolność. Aby chłonąć inspiracje, bawić się i poszerzać horyzonty! Poczuć moc historii i stworzyć coś nowego - wspólnie z miłośnikami fotografii i filmu z całego kraju.

Festiwal ŚwiatłoSIŁA to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne. Łączy w sobie ideę wielu znanych formatów, tak aby przeżycia uczestników mogły być w końcu kompletne. Możecie się tu uczyć, imprezować, zwiedzać, konkurować, wygrywać, ćwiczyć pod okiem mistrzów, skonsultować swoje portfolio, obejrzeć wystawę, przetestować najnowszy sprzęt foto-video, zrobić zakupy w super promocji, poznać nowych znajomych z branży i przede wszystkim - stworzyć mnóstwo dobrych kadrów. Stocznia to miejsce, w którym technologia spotyka się ze sztuką.

Zapisz się już dziś i zdobądź darmową wejściówkę!

Spoiwem bogatej oferty festiwalu jest hasło zawarte w jego nazwie. Fotografia i film bez światła po prostu nie istnieją! Mamy ponadto nadzieję, że miejsce o bogatej wolnościowej historii, które wybraliśmy na tło festiwalu, uwolni (dosłownie i w przenośni) Waszą kreatywność i wyobraźnię!
Ponieważ jest to pierwsza edycja festiwalu, prosimy Was, abyście dali znać swoim znajomym i przyszli razem na stocznię! Większość atrakcji jest darmowa, a na wydarzenia specjalne (płatne) dostępne są zniżki dla grup!

Mamy nadzieję, że termin festiwalu planowany na końcówkę lata, pozwoli Wam przy okazji skorzystać z uroków plażowania i zostaniecie w Trójmieście na dłużej!

Pełen harmonogram wydarzenia zostanie opublikowany do połowy sierpnia. Już teraz odkrywaj z nami kolejne atrakcje i sprawdź, czyich opowieści posłuchasz niebawem na wykładach i warsztatach.

Wybierz ścieżkę #LepszaFotografia lub #LepszyFilm i ucz się od najlepszych w Polsce
Przygotowaliśmy aż 3 sceny, na których jednocześnie od rana do wieczora będą odbywały się wykłady. Wśród prelegentów pojawią się między innymi: White Smoke Studio, Kuba Kaźmierczyk, Malachit Meadow, Paweł Karpiński i wielu innych. Do tego ogromna Strefa Sprzętu (Wypożyczalnia, Otwarte Studio, Strefa Druku Canon), w których przetestujesz sprzęt, wzbogacisz portfolio i porozmawiasz z ekspertami.

Obserwuj stronę festiwalu i wydarzenie na Facebooku, gdzie już niebawem odsłonimy kolejne ciekawe nazwiska i terminy warsztatów!

Zapisując się teraz, masz szansę zdobyć darmową wejściówkę na wszystkie wykłady i do strefy sprzętu. Liczba miejsc ograniczona! Już niebawem w sprzedaży także bilety na praktyczne warsztaty Masterclass i inne atrakcje.

Strefa sprzętowa
Spotkaj się ze swoją ulubioną marką, aby lepiej poznać ich ofertę, przetestować sprzęt na miejscu i zrobić zakupy z mega rabatem bez ruszania się z terenu festiwalu! Pamiętaj, "po drugiej stronie lady" są tacy sami zajawkowicze jak Ty! Już teraz swoją obecność potwierdziły wszystkie największe marki z branży foto-video, których listę znajdziesz na stronie festiwalu.

Sfotografuj "wolność" i wygraj aparat Canon EOS R10 z obiektywem!

Prawa człowieka, wydarzenia polityczno-społeczne, podróże, emocje, a także twórczość i wyobraźnia - WOLNOŚĆ może mieć wiele twarzy. Pokaż nam, z czym Tobie kojarzy się to hasło! Nagrodą główną w konkursie jest aparat Canon EOS R10 z obiektywem RF-S 18-150 mm. Ponadto wszystkie wyróżniające się fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie! Partnerem konkursu jest marka Canon.

Więcej informacji znajdziesz na stronie konkursu.

• Zgłoszenia przyjmujemy do 16.08.22.
• Wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy odbędzie się 15-16.09.22, podczas festiwalu ŚwiatłoSIŁA.

O miejscu:

Stocznia
To ogromne i różnorodne przestrzenie, gdzie kiełkowała kiedyś polska idea wolności. Dziś, sąsiadująca z centrum miasta i uwielbiana przez artystów, jest zachętą, aby uwolnić swoją wyobraźnię i zacząć tworzyć! Stwórzcie więc z nami festiwal, jakiego jeszcze w branży nie było!

Sala BHP
To tu narodziła się Solidarność i podpisano porozumienia sierpniowe. Dziś pełni funkcję muzeum, upamiętniając prawie 200-letnią historię przemysłu stoczniowego. W tym znamienitym miejscu pojawią się stoiska partnerów, specjalna strefa testowania sprzętu oraz wykłady z sekcji #lepszyfilm.

Budynek Dyrekcji - Stocznia Cesarska
Jeden z najstarszych budynków na terenie Stoczni Cesarskiej, którego historia sięga 1878 roku. Był świadkiem wielu wydarzeń historycznych, m.in. strajków stoczniowców protestujących pod jego drzwiami w imię swoich praw i wartości. W sali bankietowej odbędą się wykłady z bloku #lepszafotografia oraz wernisaż wystawy pokonkursowej. Znajdzie się tam także otwarte dla wszystkich studio oraz Strefa Druku.

Studio Luksfera
W dawnym studiu projektowym Stoczni Gdańskiej odbędą się praktyczne warsztaty. Studio posiada zapierające dech w piersiach widoki na stoczniowe żurawie, a przez ogromne okna wlewa się do niego moc dziennego światła. Zachody słońca są tu tak fenomenalne, że nawet najlepsze na rynku lampy i akcesoria, w jakie wyposażone jest studio, mogłyby się wydawać... zbędne.

Shipyard Studio
Idealnie wpisana w klimat stoczni miejscówka w urzekającym loftowym stylu - z cegłą i betonem na ścianach. Oprócz tradycyjnej cykloramy oferuje kilka specjalnie zaaranżowanych stanowisk z meblami i rekwizytami. Korzystając z jej otoczenia (graffiti, opuszczone korytarze itd.), można stworzyć naprawdę oryginalne zdjęcia.

Wydział Remontowy
Klub muzyczny sąsiadujący z legendarną bramą Stoczni Gdańskiej. Znany z koncertów zespołów o nieco cięższym brzmieniu i ciekawych nalewek. Strefa Chilloutu dostępna będzie dla wszystkich od godziny 11. Można w niej będzie odpocząć, porozmawiać w kuluarach, a także wypić specjalnie uwarzony na tę okazję trunek!

Wydarzenia

Wykłady
Aż 3 sceny jednocześnie! Prawie 50 wykładów w 2 dni! Wybierz ścieżkę #lepszafotografia albo #lepszyfilm i ucz się za darmo od najlepszych praktyków! Duety Malachite Meadow oraz White Smoke Studio, Jakub Kaźmierczyk, Michał Warda, Paweł Karpiński, Ann Podsiedlik, Adam Wawrzyniak, Maciej Moskwa... to pierwsi prelegenci, których Wam zdradzamy! Lista nazwisk robi się coraz dłuższa.

Warsztaty Masterclass
Poznaj swoich mistrzów na żywo i ćwicz pod ich okiem w profesjonalnym studiu z industrialnym klimatem. To świetna okazja do rozwijania nowych umiejętności i wzbogacenia swojego portfolio! Lada moment ogłosimy wszystkie biletowane warsztaty. Uwaga! Grupy 8-10 osób, ilość miejsc ograniczona!

Fotogra
Fotospacer z nagrodami w formie gry miejskiej. Włącz tryb obserwatora, poznaj stoczniowe zakamarki i zrób lepsze zdjęcia niż Twoja konkurencja. Testuj topowe aparaty i obiektywy pod okiem instruktora. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!

Otwarte Strefy Studio
Wejdź do magicznego atelier, przygotowanego na Twoje wszystkie pomysły. Włącz lampy, ustaw modelkę, chwyć za aparat i ogrzej się w błysku fleszy. Do testowania: oświetlenie studyjne, akcesoria oświetleniowe, scenografia, profesjonalne modelki.

Strefa Druku Canon
Wydrukuj za darmo swoje zdjęcie, porozmawiaj ze specjalistami o procesie drukowania, kalibrowania i wybierania drukarek, papieru oraz tuszy.

Lista marek, które możesz spotkać w sali BHP:
3 Legged Thing, Canon, Ecoflow, Fujifilm, GlareOne, Hasselblad, Hollyland, Joby, Leica, Lowepro,
Manfrotto, Marumi, Nanlite, Nikon, OM-System, Peak Design, Profoto, Rotolight, Samyang, Sigma,
SmallRig, Sony, Synco, Tamron, Vanguard, Xtorm
Wśród stanowisk wystawców pojawią się również Usługi Cyfrowe.pl (wypożyczalnia "Cyfrowe.rent" oraz "Używane").

Konkurs fotograficzny!
Prawa człowieka, wydarzenia polityczno-społeczne, podróże i emocje, a także twórczość i wyobraźnia - WOLNOŚĆ może mieć wiele twarzy! Pokaż nam, z czym Tobie kojarzy się to hasło! Nagrodą główną w konkursie jest aparat Canon R10 a wyróżniające się fotografie zawisną na wystawie! Wręczenie nagród i wernisaż wystawy odbędzie się na Stoczni Gdańskiej w trakcie trwania festiwalu.

Informacja o biletach

Większość atrakcji jest darmowa, a na wydarzenia specjalne (płatne) dostępne są zniżki dla grup!

Obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/swiatlosila2022

Opinie (7) 1 zablokowana

 • "Zapraszamy Was na stocznię" - brrrr, błagam, nie na stocznię, ale DO stoczni (4)

  DO Wrzeszcza, DO Garnizonu, DO stoczni, DO ogródka, DO domku letniskowego - nie "na".

  W gaciach, w skarpetkach, w krótkim rękawku - nie "na".

  • 7 8

  • Może impreza odbywa się na dachach hal, kto wie.

   • 2 2

  • Do stoczni

   Do stoczni to by było, gdyby zapraszali faktycznie do stoczni. A tutaj zapraszają na teren po byłej stoczni, czyli w skrócie na stocznię.

   • 3 0

  • A może

   jeszcze do Zaspy zamiast na Zaspę? albo do Przymorza? Nie sądzę.

   • 2 0

  • Zapraszamy do uniwersytetu

   czy raczej zapraszamy na uniwersytet?
   no właśnie. Warto najpierw pójść NA uniwersytet, spędzić tam kilka lat i dopiero wydawać takie opinie.

   • 4 0

 • Do Poprawnej

  Uspokój sie awanturnico!

  • 10 3

 • Dyslekcja

  To nie świadome mordowanie

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Patronką którego trójmiejskiego teatru jest Agnieszka Osiecka?