• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Świąteczny Festyn Autorów Wybrzeża

"Kto czyta - mniej błądzi". To hasło, którym czytelników - byłych, obecnych, przyszłych, wiernych i małowiernych zapraszamy na Świąteczny Festyn Autorów Wybrzeża!

Czas: od piątku do niedzieli 9-11 grudnia oraz 16-18 grudnia, w godz. 11:00-17:00
Miejsce: GCH Manhattan, poziom 0

Na Festynie będzie odbywać się sprzedaż książek połączona z ich podpisywaniem przez autorów.
Festynoowi przyświeca idea, by wartościowa książka, napisana przez autora, żyjącego obok, z jego podpisem, dostępna na wyciągnięcie ręki zyskała rangę cennego, ponadczasowego prezentu świątecznego.

Na Festynie do Państwa dyspozycji będą:
Paweł Huelle powieściopisarz, dramaturg, poeta, redaktor. Najważniejsze jego książki: Weiser Dawidek, Castorp, Mercedes-Benz, Śpiewaj ogrody, Opowiadania na czas przeprowadzki, Talita. Laureat nagród krajowych i zagranicznych. Jego książki zostały przełożone na kilkanaście języków.

Joanna Breza autorka książki Moja Wróblewskiego, za którą otrzymała nominację do nagrody literackiej Wiatr od morza za 2021 rok.

Wojsław Brydak autor powieści Poste Restante, mianowanej do nagrody literackiej Wiatr od morza, autor sztuk teatralnych i przekładów książek Salmana Rushdiego.

Stefan Chwin eseista, dramaturg, grafik, autor nominowanej do nagrody literackiej Wiatr od morza książki Wolność pisana po Jałcie. Inne ważne dzieła: Krótka historia pewnego żartu, Hanemann, Panna Ferbelin, Dolina Radości, Kartki z dziennika, Dziennik dla dorosłych, Żona prezydenta, Srebrzysko, Opowiadania dla Krystyny, Literatura i zdrada, Samobójstwo jako doświadczenie wyobraźni, Samobójstwo i grzech istnienia, Oddać życie za Polskę.

Stanisław Danielewicz felietonista, autor książek poświęconych muzyce Wybrzeża: Rockowisko Trójmiasta. Lata 70. (wspólnie z M. Jacobsonem), Jazzowisko Trójmiasta. Czwarta zmiana. W br. opublikował dwie powieści z gatunku historii alternatywnej: Political fiction. Romans ahistoryczny i Political fiction. Romans i zdrada. Opisuje w nich, jak w r.1939, stosując fake news, Polacy wspólnie z Rumunią pokonali sowieckie imperium.

Marcin Jacobson eseista, kronikarz i uczestnik sceny rockowej. Napisał Rockowisko Trójmiasta. Lata 70. (wspólnie z S. Danielewiczem), The Rolling Stones, Warszawa 1967.

Krystyna Lars poetka, wydawca. Autorka m.in. tomu Światło w zatoce. Wiersze gdańskie, mianowanego do nagrody literackiej Wiatr od morza za rok 2021. Laureatka kilku krajowych i zagranicznych nagród za twórczość artystyczną.

Monika Milewska eseistka, dramatopisarka, poetka, tłumaczka, historyk i antropolog. W 2022 roku zdobyła Pomorską Nagrodę Literacką Wiatr od morza za książkę Ślepa kuchnia. Jedzenie i ideologia w PRL, a trzy lata wcześniej tę samą nagrodę za książkę Latawiec z betonu. Autorka wielu słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych.

Jerzy Niemczuk prozaik, komediopisarz, autor sztuk telewizyjnych, słuchowisk oraz książek dla dzieci. Najważniejsze książki: Imitacje,Paweł, Stefan, Rozbitkowie, Bajki Pana Bałagana, Przygody Zuzanki. Opowieści awanturnicze dla dziewczynek, Szaleńczaki, Plaga, Headhunter, Ranczo, Bat na koty, Królowa nieszczęścia. Największą popularność zapewnił mu serial Ranczo, którego scenariusz telewizyjny pisał wraz z Robertem Brutterem. Laureat wielu nagród literackich polskich i międzynarodowych.

Barbara Szczepuła przez lata słuchała dramatycznych opowieści ludzi, którzy z wyroku historii trafili po II wojnie światowej do Gdańska. Odbudowywali to miasto, z czasem pokochali je i uznali za swoje. Historie te znalazły się w tomie W domu wroga. W 2021 roku książka ta otrzymała nominację do Pomorskiej Nagrody Literackiej Wiatr od morza. Szczepuła jest autorką ośmiu książek, są to m.in.: Dziadek z Wehrmachtu, Przystanek Politechnika, Alina Pienkowska miłość w cieniu polityki, Kod Heweliusza, Rajski ogród.

Jarosław Zalesiński poeta, wydał siedem tomików wierszy. Nagrodzony w konkursie im. ks. Janusza Pasierba, wyróżniony w konkursie im. Kazimiery Iłłakowiczówy, w konkursie im. ks. Józefa Baki oraz konkursie im. ks. Jana Twardowskiego, nominowany do Śląskiego Wawrzynu Literackiego oraz do nagrody im. K.I. Gałczyńskiego.

GCH Manhattan
9-11 oraz 16-18 grudnia
godz. 11-17

Opinie

Sprawdź się

Kto jest patronem Teatru Muzycznego w Gdyni?