• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Świąteczne Pająki - warsztaty rękodzieła

"Świąteczne pająki" - warsztaty tworzenia pełnych kolorów i radości pająków ludowych.

kwi 7

niedziela, godz. godz., 12:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
kwi 14

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 48 zł
ulgowy 19 - 37 zł
Kup bilet
Pająk ludowy to wracający do łask element tradycyjnego folkloru. Niegdyś miał znaczenie agrarne - zapewniał dobrobyt i urodzaj, dziś świetnie sprawdzi się jako dekoracja wnętrza. Co więcej w wielu kulturach wierzy się w jego funkcje magiczne - pająk ludowy chroni dom przed złymi mocami i nieszczęściem.

Ze względu na jego bogatą symbolikę i wartość estetyczną pragniemy dać Państwu okazję do wspólnego tworzenia pająków wykonanych ze słomy i bibuły. Celem warsztatów jest pobudzenie kreatywności, twórcze spotkanie przy rękodziele oraz powrót do korzeni kultury i sztuki ludowej
Warsztaty odbędą się w dwóch terminach 2 i 9 grudnia (możliwe jest uczestnictwo w obu spotkaniach) od godziny 16.00 do 19.00. Koszt jednego spotkania to 160 zł. Materiały i narzędzia potrzebne do wykonania pająka zapewnia Pracownia. Każdy uczestnik będzie mógł zabrać stworzone przez siebie dzieło do domu.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych - dzieci zapraszamy razem z opiekunami.
Zapisy: warsztaty.kunszt@gmail.com

Ważne: dokonując opłaty rezerwują Państwo miejsce na warsztatach. Brak uczestnictwa nie jest podstawą do zwrotu pieniędzy.

Warsztaty prowadzi Marta Cwujdzińska, antropolożka kultury, etnografka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych.

Opinie

Sprawdź się

Pochodząca z Gdańska aktorka i malarka Beata Poźniak od lat mieszka poza granicami kraju. Jest inicjatorką wprowadzenia w USA oficjalnych obchodów:

 

Najczęściej czytane