Wydarzenie

Świat za zamkniętymi oczami

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
22 kwietnia - 18 maja 2017
godzina:
09:00
miejsce:

Sztuka Wyboru  mapa

adres:
Gdańsk, Juliusza Słowackiego 19
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Od 22 kwietnia zapraszamy na wystawe fotografii Kamili Kulik pt. "Świat za zamkniętymi oczami". Wystawa w Sztuce Wyboru potrwa do 12 maja.W dobie cyfryzacji, gdzie łatwość i dostępność robienia zdjęć jest powszechna, niecodziennym jest zbiór fotografii, który jest efektem projektu realizowanego analogowym plastikowym aparatem średnioformatowym - holgą. Naturalne efekty to swego rodzaju perfekcja w braku perfekcji. Zniekształcenie obrazów przez aparat buduje atmosferę tajemniczości i metafizyczności a zamglenie widoczne w pracach wprowadza w mistyczność. Na wystawie poznamy "niemy artyzm".

Osobista opowieść zdjęć skłania do poszukiwań nad otaczającą nas historią. Każdy człowiek to indywidualne koleje losu, które intrygują tak samo jak obrazy. Nie zawsze wszystko jest czyste, często możemy odkryć drugie dno, ukryte znaczenie, tajemniczość, a wręcz nawet baśniowość miejsc, na które nie zwracaliśmy uwagi. Fotografie zmuszają do poszukiwań drogi, lecz na pytanie, co kryje się dalej każdy z nas musi sobie odpowiedzieć. Wystawa "Świat za zamkniętymi oczami" to postrzeganie i odkrywanie pozazmysłowe otaczającego nas świata.

Kamila Kulik-Maciejewska - rocznik '81, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie pracuje w biurze projektowym w Gdańsku. Przygodę z fotografią rozpoczęła 8 lat temu od plastikowego aparatu Holga, którym posługuje się do dzisiaj. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, jest laureatką konkursów fotograficznych w kraju i za granicą. Fotografuje głównie aparatami analogowymi średnioformatowymi, takimi jak Holga czy Flexaret choć czasem również Polaroidem i Canonem.

W fotografii bardziej od ukazywania świata realnego, od fotografii dokumentalnej, interesuje się kreacją własnej rzeczywistości, historie najpierw powstają w jej myślach a dopiero później zostają uwiecznione na kliszy.

04.2017 Wygrana w konkursie organizowanym przez serwis lomography.com na najlepsze zdjęcie 2016 roku w kategorii Portret
04.2014 Wystawa zbiorowa, Galeria DaA Factory, Włochy
03.2013 Publikacja w specjalnym wydaniu magazynu Square Magazine - Toy Camera
02.2013 Wystawa zbiorowa organizowana przez serwis holga.pl, Galeria bezdomna, Warszawa
11.2012 Główna wygrana w konkursie organizowanym przez serwis holga.pl pt. "5 minut stąd" - okładka magazynu
10.2011 Wystawa zbiorowa 'EKSPOZYCJA' w Galerii 1500m2, Warszawa
10.2011 Publikacja w książce wydanej przez francuski magazyn fotograficzny 'Le négatif' skupiająca najlepsze zdjęcia opublikowane w roku 2010
12.2010 II miejsce w III Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Album dla Gdańska" oraz wystawa pokonkursowa w Gdańskiej Galerii Fotografii, Gdańsk
05.2010 Wystawa w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, Galeria Delikatesy, Kraków
01.2010 Publikacja w amerykańskim magazynie fotograficznym TAG Magazine, nr 1/2010
09.2009 Wystawa indywidualna "Karolina", Galeria Pionowa, Gdańsk
07.2009 Wystawa zbiorowa "Lomo Sapiens", Municipal Galery, Charków,Ukraina
06.2009 Wyróżnienie (II miejsce) w konkursie fotograficznym Gazety Wyborczej
wystawy, spotkania
bilety 10 zł
ulgowy 6 zł
Świat kredką i farbą uchwycony

26 października 2017 (czwartek) godz. 11:00

wystawy, spotkania
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.