• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Świat w ruchu. Wakacyjne warsztaty na wystawie Przeprowadzki

Widzieliście już naszą familijną wystawę Przeprowadzki? Zapraszamy do Muzeum Emigracji w Gdyni na rodzinne warsztaty w i świetną zabawę w każdy wakacyjny wtorek od godz.12.00.

Dołączcie do zabawy, podczas której zobaczymy fragmenty ekspozycji i poznamy jej bohaterów - Franka i Olenę. W trakcie zajęć poruszymy ważne tematy, odwiedzimy dalekie kraje i sprawdzimy czy tylko ludzie mogą zmieniać miejsce zamieszkania. Może okaże się, że historia dwójki przyjaciół nie jest nam tak odległa?

PROGRAM:

5.07 Wielkie pakowanie z Frankiem i Oleną
Klocki lego, stara piłka, planszówka pożyczona od kolegi... Co jeszcze kryje walizka Franka? Dlaczego mali i duzi ludzie pakują swoje rzeczy do kartonów? Jak wyglądały przeprowadzki kiedyś? Wpadnijcie na wspólną zabawę pełną walizek i plecaków.

12.07 | Każdy ma swojego stracha
Zapraszamy do podróży w głąb... wielkiego potwora! Podczas zajęć porozmawiamy o strachach, dowiemy się czego bał się główny bohater wystawy- Franek. Być może okaże się, że nie taki potwór straszny?

19.07 Ziemniak, czyli historia o zapuszczaniu korzeni
Wiecie, że ziemniaki są również migrantami? Skąd zatem pochodzą? Co to znaczy zapuścić korzenie? Na te i inne ziemniaczane pytania postaramy się odpowiedzieć podczas zajęć.

26.07 Ukraińska wyszywka i polska wycinanka
Zabieramy was do wzorzystej krainy! Pochłoną nas kwiatki, kropki, paski i inne ornamenty. Dowiemy się jak nazywają się tradycyjne polskie i ukraińskie zdobienia oraz sami postaramy się stworzyć unikalną wycinankę.

2.08 Co kryje kredens babci Christiny?
Zajrzyjcie z nami do niesamowitego kredensu pełnego pamiątek wprost z Grecji. Jak to się stało, że babcia Franka ma tyle przedmiotów z tego kraju, tak świetnie mówi po grecku i robi najlepszą musakę? Wspólnie odkryjmy jej historię!

9.08 Wszystko jest w ciągłym ruchu!
Co łączy planety, zwierzęta, ludzi, a nawet warzywa i owoce? Wszyscy są w ciągłym ruchu! Podczas warsztatów poznamy odległe kraje, z których migruje do Polski jedzenie. Sprawdzimy również jak to możliwe, że kaktusy rosną w Polsce!

16.08 Lecimy w kosmos!
3, 2, 1 start! Kierunek - Księżyc! Zapraszamy na kosmiczną wyprawę wraz z Frankiem i Oleną. Ale najpierw... zbudujmy statek kosmiczny i poznajmy układ słoneczny.

23.08 Ilustracje na wakacje
Wystawa Przeprowadzki pełna jest kolorowych obrazów i kształtów. Wykorzystajmy je do stworzenia własnych, niepowtarzalnych dzienników podróży.

30.08 Wędrowna czytelnia
Zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w opowieść niesamowitej podróży. W trakcie zajęć zapoznamy się z ważnymi historiami wprost z najpiękniejszych książek o migracjach. Kto wie, może uda nam się stworzyć własną historię?

Zobacz relację z poprzedniej edycji (2022)

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  10 zł
 • Bilet ulgowy
  7 zł
Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl 
Prosimy podać datę warsztatów, imię dziecka oraz jego wiek.
Koszt: 10 zł, 7zł kolejne dziecko

w każdą środę (od 07.09 do 05.10.2022), godz. 17:00 - 20:00

Wstęp wolny
wrz 15-16

czwartek - piątek, godz. 09:00 - 19:00

Wstęp wolny

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z inicjatyw nie jest Miejskim Znakiem Kultury Szymona Wróblewskiego?