• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sven Helbig & Chór Kameralny 441 Hz (1 opinia)

Zapraszamy na Koncert I EAT THE SUN AND DRINK THE RAIN pod Patronatem Honorowym Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec.

mar 1

piątek, godz. 19.00

Gdańsk,
Wstęp wolny
mar 27

środa, godz. 20:00

bilety 120 zł
przedsprzedaż 90 zł
Kup bilet
To wyjątkowe wydarzenie łączy muzykę elektroniczną realizowaną na żywo przez niemieckiego kompozytora i autora projektu ­­- Svena Helbiga, projekcję video autorstwa Máni M. Sigfússon z Islandii oraz partie wokalne wykonane przez Chór Kameralny 441 Hz z Gdańska, który występuje w strojach wykonanych przez projektantkę mody z Berlina: Ester Perbandt.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Dziesięć mrocznych i melancholijnych poetyckich obrazów muzycznych, wykonywanych w różnych językach: włoskim, niemieckim, hiszpańskim oraz po łacinie ma odzwierciedlać podróż w głąb ludzkiej duszy w poszukiwaniu odpowiedzi na fundamentalne pytania - istotę człowieczeństwa, rolę człowieka w świecie natury i kultury.

14.05.2017, godz. 19:00, Centrum św. Jana w Gdańsku, ul. Świętojańska 50
WSTĘP WOLNY

www.svenhelbig.com
www.441hz.pl

Organizatorzy: Fundacja NOVA ARTE, Chór Kameralny 441 Hz, Nadbałtyckie Centrum Kultury
Dofinansowano ze środków Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku, Miasta Gdańska, Samorządu Województwa Pomorskiego.
Patroni medialni: Radio Gdańsk, portal internetowy Trojmiasto.pl, portal NOWEIDZIEODMORZA.COMhttps://www.facebook.com/events/1766601273653286/

Sven Helbig należy do nowej generacji kompozytorów, którzy nie uznają granicy pomiędzy światem symfonicznej muzyki poważnej, a sztuką eksperymentalną i popem. Helbig komponuje utwory przeznaczone dla chóru i orkiestry, jednocześnie rozwijając solową karierę jako twórca muzyki elektronicznej.

Na stałe współpracuje z Niemieckim Teatrem Narodowym w Weimarze, Uniwersytetem w Lipsku oraz Narodowym Uniwersytetem General San Martin w Buenos Aires. Od początku swojej kariery miał okazję pracować z wieloma artystami, m.in.: z Faure Quartet, ze śpiewaczką Rene Pape, dyrygentem Kristjanem Järvi czy też z takimi zespołami jak Pet Shop Boys, Snoop Dog czy Rammstein.

W 2013 roku wydał debiutancka płytę "Pocket Symphonies", a w 2016 roku kolejny album "I Eat the Sun and Drink the Rain".

Sven Helbig jest współzałożycielem Dresdner Sinfoniker, pierwszej europejskiej orkiestry poświęconej wyłącznie muzyce współczesnej.

Opinie (1)

  • Było super ekstra

    Najlepszy chór w Trójmieście dobrze się komponuje z muzyką elektroniczną. Czekam na kolejne pomysły!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Pierwszą sceną zawodową w Gdyni, wystawiającą spektakle jeszcze przed II wojną światową był: