• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana

Subiektywne lekcje teatralne

Akademia Kulturalnego Człowieka zaprasza na #nierozumiemteatru - subiektywne lekcje teatralne!
Lubisz chodzić do teatru, ale czasami to, co dzieje się na scenie wprawia Cię w zakłopotanie?
A może nie lubisz teatru i omijasz go szerokim łukiem bo to rozrywka nie dla Ciebie.
Zapraszamy na zajęcia pod hasłem: #nierozumiemteatru, które sprawią, że będziesz z teatru czerpać więcej przyjemności.

6 maja - 24 czerwca 2022, godz. 10:00 - 15:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdą sobotę (do 25.06), godz. 17.00

Wstęp wolny
Możemy nawet śmiało stwierdzić, że po naszym spotkaniu polubisz teatr!
Bo jak często zdarza Ci się, że oglądasz sztukę teatralną i tak oglądasz oglądasz i stwierdzasz, że nie rozumiesz, o co chodzi i w efekcie odbiegasz gdzieś myślami, wracasz myślami na scenę i znowu nic nie rozumiesz. W rezultacie wizyta w teatrze staje się męką, a nie przyjemnie spędzonym wieczorem.

Tu aktor robi jakieś dziwne, niezrozumiałe rzeczy, tu wygłasza monolog w dziwny sposób, na dodatek posługując się niezrozumiałym językiem, albo co gorsza ktoś zwraca się bezpośrednio do Ciebie, krzyczy, patrzy Ci w oczy, przekracza Twoją strefę komfortu i zadaje Ci pytanie, wymaga Twojej interakcji jednym słowem masakra.

Może przez to siadasz w ostatnim rządzie?
A może lubisz teatr i chciałbyś pogłębić swoją wiedzę.
Subiektywne lekcje teatralne #nierozumiemteatru są najlepszą odpowiedzią na nurtujące Cię pytania. Za pomocą monologu zaprezentowanego przez Wojtka Stachurę (aktor Teatru Miniatura) będziemy rozkładać na czynniki pierwsze teatr. Pomoże nam w tym formuła standupowa, dzięki której będziecie mogli podać nam jakąś sugestię lub skomentować i zadać pytanie.
Komentarze będą nam służyć do rozmowy oraz dadzą możliwość zadania pytań artyście i prowadzącemu bez krępacji. My postaramy się udzielić Wam odpowiedzi na nurtujące Was meandry zagadnień teatralnych.

Wojciech Stachura aktor-lalkarz, absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelewerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, na co dzień aktor Teatru Miniatura w Gdańsku. Ma na swoim koncie wiele wyróżnianych przez krytyków i widzów ról. W 2020 otrzymał Nagrodę Prezydent Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. W 2021 otrzymał Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego za rolę w spektaklu "BETON" oraz nominację do Pomorskich Sztormów.

Mateusz Brodowski reżyser, aktor-lalkarz, manadżer kultury, Absolwent Lart Studio i PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Doświadczenie teatralne i muzyczne zdobywał na scenach m.in. w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś", Teatrze Powszechnym w Radomiu, czy w Warszawskiej Operze Kameralnej, Zdrojowym Teatrze Animacji Reżyser i pomysłodawca spektakli teatru dokumentalnego: "KORPO_racje" i "Męskie perspektywy miłości", Alternatywne życie, czyli traktat o snach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizował program #nierozumiemteatru, czyli subiektywne lekcje teatralne.

Nie masz z kim zostawić pociech na czas zajęć? Podczas trwania #nierozumiemteatru odbędą się warsztaty edukacyjne z bajkoterapii prowadzone przez Sandrę Grobelską w ramach świetlicy Akademii Kulturalnego Człowieka.

Wiek: 15+
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy. Osoby zaszczepione prosimy o ściągnięcie certyfikatów COVID. Przy aktualnych obostrzeniach możemy wpuścić jedynie 1 os. na 15m2 + osoby zaszczepione.
Prosimy także o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek na terenie placówki.

Informacja o biletach

Wiek: 15+

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co to jest antresola?