stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Subiektywna Linia Autobusowa (3 opinie)

  • 28 czerwca - 30 września 2013,
    godz. 11:00, 13:00
  • Gdańsk Tereny Stoczni, Gdańskiej / Brama nr 1
  • 13,
    ulgowy 7

Subiektywna Linia Autobusowa to autorski projekt Grzegorza Klamana, w którym dawni pracownicy Stoczni Gdańskiej oprowadzają po swoim miejscu pracy, jego gospodarczej, politycznej a przede wszystkim osobistej, subiektywnej historii. Za każdym razem 33 pasażerów rusza w podróż historycznym "ogórkiem".

w każdy czwartek (od 01.04 do 25.06.2020), godz. 18:00

Wstęp wolny
Od 4 lat Linia zatrzymuje się przy dawnym Warsztacie Pracy Lecha Wałęsy, ale umożliwiając jego zwiedzanie. Grzegorz Klaman inicjuje jego działalność jako propozycję zbadania napięcia pomiędzy "autentycznością" muzeum in-situ a potrzebą upamiętnienia miejsc historii politycznej poprzez materializację, "urzeczowienie" historii.

Jedna z największych atrakcji Gdańska - Stocznia - jest niedostępna i ogrodzona murem. Subiektywna Linia Autobusowa otwiera ją i zbliża do przestrzeni publicznej.

W trakcie wycieczki zobaczą Państwo warsztat pracy Lecha Wałęsy, Bramy na Drodze do Wolności, dawną salę BHP i Dyrekcję Stoczni, Stocznię Cesarską, pochylnie, Halę U-bootów i miejsce w którym Wałęsa przeskoczył mur stoczniowy! Będą także mieli Państwo możliwość posłuchać subiektywnej historii tego szczególnego miejsca opowiedzianej ustami naocznych świadków tworzenia się legendy - naszych Przewodników - Stoczniowców:
Jana Krygera - byłego pracownika Wydziału W-4 stoczni gdańskiej, wydziału na którym pracował również Lech Wałęsa; Kazimierza Trawickiego  - zatrudnionego w lipcu 1964 w Stoczni Gdańskiej na wydziale W-4 (wydział elektryczny), w stoczni pracował do 2007 r. Brał udział we wszystkich protestach i strajkach od 1970 r. Internowany w stanie wojennym. Za swoją długoletnią pracę otrzymał srebrną odznakę honorową "Zasłużony Stoczniowiec Stoczni Gdańskiej im. Lenina". Po 1989 r. min. przewodniczący "Solidarności", członek prezydium Związku, członek regionu. Tereny dawnej Stoczni Gdańskiej 1 maja - 30 września; odjazdy: godz. 11.00 i 13.00 (czerwiec - sierpień) i 13.00 (wrzesień). Rezerwacja terminu wycieczki: sla@wyspa.art.pl
lub tel. 512 055 176 (w godz. 9.00 - 16.00)
Więcej informacji na stronie: www.subiektywnalinia.pl

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym roku otwarto na Dolnym Mieście łaźnię, obecnie siedzibę Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia"?