stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Subiektywna Linia Autobusowa (5 opinii)

Subiektywna Linia Autobusowa to autorski projekt Grzegorza Klamana, w którym dawni pracownicy Stoczni Gdańskiej oprowadzają po swoim miejscu pracy, jego gospodarczej, politycznej a przede wszystkim osobistej, subiektywnej historii. Za każdym razem 33 pasażerów rusza w podróż historycznym "ogórkiem".

Teraz Linia będzie nie tylko zatrzymywać się przy dawnym warsztacie pracy Lecha Wałęsy, ale również umożliwiać jego zwiedzanie. Warsztat można także zwiedzać wchodząc pieszo bramą historyczną. Grzegorz Klaman inicjuje jego działalność jako propozycję zbadania napięcia pomiędzy "autentycznością" muzeum in-situ a potrzebą upamiętnienia miejsc historii politycznej poprzez materializację, "urzeczowienie" historii.

Jedna z największych atrakcji Gdańska - Stocznia - jest niedostępna i ogrodzona murem, Subiektywna Linia Autobusowa otwiera ją i zbliża do przestrzeni publicznej. Zobacz warsztat pracy Lecha Wałęsy, Bramy na Drodze do Wolności, dawną salę BHP i Dyrekcję Stoczni, Stocznię Cesarską, pochylnie, Halę U-bootów i miejsce w którym Wałęsa przeskoczył mur stoczniowy! Posłuchaj subiektywnej historii tego szczególnego miejsca opowiedzianej ustami naocznych świadków tworzenia się legendy - naszych Przewodników - Stoczniowców:

Jana Krygera - byłego pracownika Wydziału W-4 stoczni gdańskiej, wydziału na którym pracował również Lech Wałęsa.

Romana Łopuchowa - jednego z niewielu ludzi, którzy na drodze swojej kariery zawodowej mieli możliwość doświadczenia pracy prawie na wszystkich wydziałach stoczni gdańskiej, dzięki czemu może w pełni i niezwykle obrazowo przekazać swoją wiedzę odwiedzającym trasę Subiektywnej Linii Autobusowej.

Obok oferty SLA istnieje również możliwość przejazdu po terenie stoczni zabytkowymi samochodami, ikonami PRL-owskiej motoryzacji : milicyjnym Fiatem 125, Syrenką oraz czarną Wołgą, organizowanymi przez ATAK (Alternatywną Turystykę Kulturową). Każdy kurs z przewodnikiem znającym doskonale historię Stoczni Gdańskiej. Rezerwacja : 693 177 396

Organizatorzy zapraszają do Biura Informacyjnego SLA znajdującego się naprzeciwko Bramy Historycznej Stoczni przy Pomniku Poległych Stoczniowców, godz. 9-16, wtorek-niedziela, tel. 507 357 597

AKCJA: SUBIEKTYWNA LINIA AUTOBUSOWA
Trwająca około 90 minut wycieczka po Stoczni, zaczynająca się na specjalnym przystanku tuż za Bramą nr 1. Trasa zawierać będzie kilka wybranych ważnych miejsc związanych z historią Solidarności i Stoczni i miejsc i wydarzeń wybranych wspólnie zarówno przez zwiedzających, jak i "przewodnika" który w tym dniu poprowadzi wycieczkę.

Stałe przystanki: Warsztat Wałęsy, Brama Historyczna nr 1 i Bramy na Drodze do Wolności, dawna sala BHP, budynki na terenie Stoczni, miejsce w którym Wałęsa przeskoczył mur stoczniowy, wystawa w ISW, pochylnie, itp.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wstęp 10 zł normalny, 5 zł ulgowy, rodzinny (rodzice plus dzieci do 15 roku życia) - 24 zł
Rezerwacje : 507 357 597 (dzwonić w godz. 9.00 – 16.00)

Opinie (5) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaka telewizja nagrała i wyemitowała musical "Lalka" w reż. Wojciecha Kościelniaka?