• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Studniówka 2023: Gdańskie XV i XIX Licea Ogólnokształcące

Ewa Palińska
4 lutego 2023, godz. 07:00 
Opinie (62)

Za nami kolejny studniówkowy wieczór. Spędziliśmy go wraz z uczniami XV LO, którzy zorganizowali swój bal w hotelu Radisson Hotel & Suites oraz w sopockim Sheratonie, gdzie świętowało XIX LO.Jeśli mielibyście ochotę zaprosić naszego fotoreportera na swoją studniówkę, poinformujcie nas o tym w wiadomości e-mailowej, pisząc na adres imprezy@trojmiasto.pl

Sezon studniówkowy w pełni. Do końca lutego, w każdy weekend, będzie odbywało się po kilka balów. Rekordowa pod względem imprez przyszłych maturzystów wydaje się przyszła sobota, 11 lutego - na ten dzień otrzymaliśmy aż pięć zaproszeń.

W minioną sobotę odwiedziliśmy dwie studniówki, w tym bal zorganizowany w Radisson Hotel & Suites przez uczniów gdańskiego XV Liceum Ogólnokształcącego.

- To zabrzmi banalnie, ale my naprawdę nie wiemy, kiedy ten czas zleciał - emocjonowała się mama jednej z tegorocznych maturzystek. - Mam wrażenie, że rekrutacja do szkoły średniej odbywała się wczoraj. Nie był to łatwy czas, bo o miejsca w trójmiejskich placówkach zabiegały dzieci z dwóch roczników. Progi punktowe były niesamowicie wysokie, przez co wielu uczniów nie miało szansy na przyjęcie do tej wymarzonej szkoły, tej pierwszego wyboru. W tym gronie znalazła się moja córka. Początkowo była załamana, ale szybko się zaaklimatyzowała i zrozumiała, że stało się dobrze. Kiedy szykowałyśmy się do studniówki, wyznała mi, że lepiej trafić nie mogła. Tu znalazła przyjaciół, miała możliwość rozwijać swoje pasje i trafiła pod opiekę cudownych nauczycieli, na których pomoc i życzliwość mogła zawsze liczyć. No ale nie roztkliwiajmy się, bo za chwilę matury i kolejna nerwówka. A potem rekrutacja na studia. Ech... - westchnęła z uśmiechem.


W sopockim Sheratonie swój bal zorganizowali uczniowie XIX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

- Pierwszy raz mam na sobie garnitur i czuję się trochę niezręcznie - kokietował jeden ze studniówkowiczów. - Przyznam się, że przeglądaliśmy zdjęcia ze studniówek innych szkół i trochę sobie z nich śmieszkowaliśmy, że poprzebierali się za starych. No ale jak dzisiaj zobaczyliśmy koleżanki, to zaniemówiliśmy. Serio. Wyglądały obłędnie. Potem z kolegami przyjrzeliśmy się sobie i stwierdziliśmy, że my w sumie też wyglądamy tak jakoś dorosło i trochę nas to przeraziło, bo zdaliśmy sobie sprawę, że dzieciństwo się kończy. A tak na poważnie, bo przecież jesteśmy poważnymi mężczyznami w garniturach, to czujemy, że prawdziwa "zabawa" zacznie się po studniówce, kiedy będzie trzeba przysiąść do nauki i walczyć o jak najlepsze wyniki na maturze. Cały czas mamy w pamięci, jak ciężka była w naszym przypadku rekrutacja do szkoły średniej. Liczymy się z tym, że w przypadku rekrutacji na studia może być powtórka. Tyle że my już nie jesteśmy tamtymi dzieciakami, tylko tymi dorosłymi mężczyznami w garniturach. Kto ma dać radę jak nie my!

Wydarzenia

Studniówka XIX LO w Gdańsku

Studniówka XV LO w Gdańsku

Katalog.trojmiasto.pl - Miejsca

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

11 zł
wystawa

Moda i reklama w PRL-u

wystawa

Wystawa modeli statków na Sołdku (1 opinia)

20 zł
wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?

 

Najczęściej czytane