Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Studiując Hamleta - spektakl gościnny (1 opinia)

teatr tańca
kasy:
58 551-50-40, 301-13-28
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
1 godz. 30 min. (bez przerw)
2.0 1 ocena 1 10
Bral School of Acting, Teatr Pieśń Kozła (Wielka Brytania/Polska)
Studiując Hamleta
wg sztuki Williama Szekspira

Kim jest Hamlet w kontekście osobistych doświadczeń oraz zróżnicowania kulturowego? Kim jest Hamlet dla społeczności katolickiej, islamskiej, żydowskiej? Aktorzy pod dyrekcją Grzegorza Brala starali się znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań, transformując swoją refleksję w wielorakich kodach aktorskich - od klasycznego tragizmu i rozpaczy Hamleta, po lekki i dowcipny humor sytuacyjny.
Spektakl studentów londyńskiej szkoły aktorskiej Bral School of Acting powstał na bazie etiud, które w nielinearny sposób przywołują postacie, wydarzenia, oraz towarzyszące im refleksje. Energicznym działaniom fizycznym oraz transowemu wirowaniu towarzyszy polifoniczna muzyka, skomponowana przez Macieja Rychłego na bazie perskich kołysanek.

Spektakl studentów jest efektem rocznego treningu Techniki Koordynacji, oryginalnej metody aktorskiej stworzonej i praktykowanej w Teatrze Pieśń Kozła. Technika Koordynacji integruje i harmonizuje wszystkie kreatywne aspekty aktora: jego ciało, ruch, śpiew oraz sposób posługiwania się tekstem. Wszystko to łączy się w organicznie zintegrowanym spektaklu, gdzie wrażliwość i wyobraźnia widza jest tak samo istotna jak zaangażowanie i otwartość aktorów.

Reżyseria: Grzegorz Bral
Muzyka: Maciej Rychły

Obsada: Manuel Lavandera, Alkistis Polychroni, Robin Paley Yorke, Cheryl Prince, Lynnette Holmes, Maryam Davari, Audrey Gyurgyik, Satish Thiagarajan, Sara Amini Johanne Baadsgaard Lange, Kimi Vilkkula, Toni Mas Pares, Ilona Munyoz Rizzo, Anna Korolainen, Charlotte Slater, Julie Becker, Hannah Chodos, Tom Bailey.

Spektakl powstał jako efekt rocznej współpracy pomiędzy Bral School of Acting i Rose Brufford College.

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery