• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Strefa Zero (11 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
513-179-238 (od 20 czerwca do 28 sierpnia w godz.: 10:0020:00)
data premiery:
11 września 2021
czas trwania:
1 h 30 minut (bez przerwy)
w ramach wydarzenia:
29. Lato Teatralne w Teatrze Atelier im. A. Osieckiej w Sopocie

Spektakl tylko dla widzów dorosłych

"Strefa Zero"

Nowy Jork. Niecała doba po ataku na World Trade Center. Abby i Ben, para uwikłana w intymną relację, cudem unika zamachu. Zrządzenie losu? A może początek ich prywatnego kataklizmu? Tragiczne wydarzenie staje się dla nich tłem własnego dramatu. Uwięzieni w apartamencie (i swoim życiu) obserwują wstrząsające zamieszanie. Zaczynają prowadzić ze sobą pełną napięcia grę, a jej puentą jest kontrowersyjny pomysł, który ma pozwolić zacząć żyć od nowa...

Strefa Zero to jedno z najmocniejszych otwarć sezonu, jakie można sobie wyobrazić. Zresztą André Hubner - Ochodlo nie podpisuje się pod rzeczami neutralnymi.
Zuzanna Suliga - gazetaregionalna.com

Neil La Bute podkłada bohaterom lustro przed twarz. Stawia ich pod murem i każe zajrzeć w głąb siebie. Nie jest to konfrontacja bezbolesna, bo dotyczy takich obszarów życia jak: miłość, odwaga i odpowiedzialność.

Rzecz rozgrywa się w Nowym Jorku, niecałą dobę po ataku terrorystycznym na WTC. To apokaliptyczne wydarzenie jest tłem do opowiedzenia o intymnej i skomplikowanej relacji łączącej bohaterów. Jak podkreśla autor: "Nie jest to sztuka o terroryzmie i polityce, a bardziej o wojnie, którą prowadzimy z tymi, których podobno kochamy".

Abby ma czterdzieści kilka lat, pracuje w korporacji, jest szefową Bena. On jest od niej kilkanaście lat młodszy, ma żonę i dwie córki. Łączy ich trwający od kilku lat romans. Cudem ocalali z zamachu, ominęli przeznaczenie, bo tego dnia nie poszli do pracy, tylko spotykali się w mieszkaniu Abby na Manhattanie. Z jej apartamentu obserwują gruzowisko, unoszący się pył, ludzi miotających się w poszukiwaniu swoich bliskich. W chwili, kiedy świat się zatrzymał, próbują zrobić wszystko, aby dojść do ładu ze swoim życiem: robią rachunek sumienia, rozkładają swój romans na czynniki pierwsze. W pełnych emocji rozmowach padają pytania o uczucia i granice poświęcenia. Kiedy prywatna wojna przybiera na sile, a najprostsze rozwiązania po raz kolejny nie przynoszą żadnych efektów, jeden z bohaterów poddaje myśl, aby wykorzystać zamach na WTC i upozorować własną śmierć, tylko po to... aby zacząć życie od nowa.

STREFA ZERO (The Mercy Seat) Neil LaBute
przekład: Hanna Szczerkowska,
reżyseria: André Hübner-Ochodlo,
scenografia: André Hübner-Ochodlo, Stanisław Kulczyk,
muzyka: Adam Żuchowski

Obsada: Abby - Teresa Dzielska, Ben - Adam Machalica

Premiera odbyła się w rocznicę zamachów na WTC: 11 IX 2021 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.


Recenzja Trojmiasto.pl

Jak żyć w kryzysie? Recenzja "Strefy zero" w Teatrze Atelier Jak żyć w kryzysie? Recenzja "Strefy zero" w Teatrze Atelier

Jak żyć w kryzysie? Recenzja "Strefy zero" w Teatrze Atelier (10 opinii)

Teatr Atelier w Sopocie inauguruje swoje Lato Teatralne premierą spektaklu "Strefa zero" w...

9 lipca 2022

Opinie (11) 5 zablokowanych

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Jak żyć w kryzysie? Recenzja "Strefy zero" w Teatrze Atelier

  Mocne

  Pani Tereso dla mnie byliście bardzo wiarygodni.Pani jesti cudnie inteligentna i kobieca ,pozbawiona wulgarności ,bo zakochana w niodowiednim facecie ,oprócz pięknego ciała ,ma pani sprecyzowane marzenia i chce je realizować otwarcie.Gorszą rolę ma do zagrania Pan Adam bo jaki mężczyzna chce grać d*pka dla którego szczytem marzeń jest bzykanie kobiety której nie dorasta do pięt, którego przeraźa wszystko w życiu poza bzykaniem ,bo to mu nieźle wychodzi, . Ale to właśnie odwieczny problem utoźsamiania miłości z seksem .To również pytanie jak tragedia ,potrafi rodzić pomysł na pozbycie się problemów ,i wtedy okazuje się źle nie idą tą samą drogą.To gorzka prawda i świetny teatr doskonali artyści, zjawiskowa scenografia,wybitna muza,i i wrażliwy reżyser .

  • 1 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Jak żyć w kryzysie? Recenzja "Strefy zero" w Teatrze Atelier

  Słabe

  Zgadzam się, że jedynie muzyka jest dobra w tym spektaklu.
  Gra aktorska słaba, reżyseria histeryczna., scenografia normalna.
  Co do tekstu, trudno powiedzieć, bo został tak słabo podany, że trudno do niego dotrzeć.
  Zdecydowanie lepiej można spędzić ten czas.

  • 0 3

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Jak żyć w kryzysie? Recenzja "Strefy zero" w Teatrze Atelier

  André Hübnera-Ochodlo i teatr Atelier jak co roku nie zawodzą!

  Podróż w głąb duszy człowieka przedstawiona za pośrednictwem dobrego teatru, Świetny spektakl pełen emocji, życia i prawdy o człowieku. Brawo.

  • 3 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Jak żyć w kryzysie? Recenzja "Strefy zero" w Teatrze Atelier

  Nie mają pomysłu na ciekawą sztukę

  To pokazują gołe tyłki. Fuj

  • 3 5

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Jak żyć w kryzysie? Recenzja "Strefy zero" w Teatrze Atelier

  Świetne!

  Teatr Atelier ma taką charakterystyczną cechę, że nie funduje lekkich emocji. Tam się wchodzi z marszu w sam środek ludzkiej duszy. I tak samo jest w tym spektaklu, trudnym, bo zagranym na wysokich rejestrach, w skrajnościach. Oboje aktorzy doskonali. Teresa Dzielska - rasowa, piękna, raz dostojna, to znowu dominująca, czasem zraniona. Gra odważnie, ma piękny, głęboki głos, szeroki repertuar środków wyrazu. Świetnie radzi sobie w scenach seksu, jest kobieca, nie wulgarna. Adam Machalica również doskonale gra totalnie nieogarniętego chłopaczka, niby mąż i ojciec, ale, jak mówiła moja ciotka, bardziej troki od kalesonów, niż facet. Jest irytujący. Wkurzający. Jęczący. Taki ma właśnie być. Nie wzbudza sympatii, nawet litości.
  Brawo dla Teatru Atelier, brawo dla aktorów, brawo dla reżysera i dla autora muzyki!

  • 9 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Jak żyć w kryzysie? Recenzja "Strefy zero" w Teatrze Atelier

  (2)

  To proste,Wystarczy zmienić pracę i wziąść kredyt jak radził bul.

  • 6 8

 • niestety brak biletów

  więc nie obejrzę

  • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Jak żyć w kryzysie? Recenzja "Strefy zero" w Teatrze Atelier

  a moim zdaniem ...

  ... Ben (dobrze zagrany przez Adama Machalicę) to dość często spotykany w literaturze mężczyzna, który kocha dwie kobiety i nie potrafi podjąć decyzji i powiedzieć tego żonie. Rozdarty emocjonalnie wyobraża sobie że "zniknięcie" z Abby ułatwi mu podjęcie decyzji, zmniejszy w przyszłości wyrzuty sumienia. Z rozpaczą ale chyba i z pewną ulgą przyjmuje decyzję Abby. Ona pragnie żyć z nim w prawdzie i nie godzi się na oszustwo "zniknięcia", wiedząc, że położy się cieniem na ich ewentualnym wspólnym życiu.

  widz

  • 10 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Jak żyć w kryzysie? Recenzja "Strefy zero" w Teatrze Atelier

  Następny prosze...

  • 4 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery