Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Stolik - spektakl gościnny (1 opinia)

performance widowisko / show
kasy:
58 301-13-28, 551-50-40
wystawia:
Malarnia
czas trwania:
1 godz. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
Festiwal Wybrzeże Sztuki 2012
Stolik
10.0 1 ocena 1 10
Karbido
Stolik

Premiera: 12 marca 2006 roku
Spektakl audio STOLIK, szmeroszepty klonowe, czyli partytura na czterech panów i stół.

Przestrzeń muzyczna, w której spotykają się muzycy zespołu Karbido, zawężona została do jednego przedziwnego instrumentu, jakim jest stół. Nie jest to jednak zwykły mebel, ale specjalnie wykonany obiekt muzyczny, wyposażony w aparaturę wychwytującą najmniejszą amplitudę drgań. Każdy z grających transponuje na stół partie wykonywane dotąd na zwykłym instrumencie. Czasem do ogólnej rytmiki utworów dokładane są wartości brzmieniowe rekwizytów stojących na blacie.

Duży udział w budowaniu przestrzeni dźwiękowej ma również cisza. Ów swoisty teatr dźwięku jest niezwykłą, psychologiczną i pełną kulturowych odniesień opowieścią siedzącego przy stole. Poszczególne części przedstawienia odnoszą się do kolejnych czterech stron świata: Wschód - Południe - Zachód - Północ. Cztery różne akty i cztery różne palety barw odbijające różne nastroje. Szum stepowego wiatru i minimalizm Zen spotykają się we Wschodzie z polskimi pieśniami ludowymi. Dynamiczne rytmy Południa przywołują kulturę Afryki, Ameryki Południowej i Antypodów. Zachód jest energetyczną mieszanką dźwiękowych odwołań do industrializacji, przeplatanych muzyką popularną i filmową. Wreszcie Północ, która przynosi atmosferę spokoju - szum morza, odgłos trzeszczących gałęzi i oddech aktorów.

"STOLIK zespołu Karbido to projekt światowy - absolutna awangarda instrumentalna, dowód na to, że w muzyce ograniczać nas może wyłącznie nasza wyobraźnia. [...] Karbido to zespół, który pokazuje, czym tak naprawdę jest wolność w sztuce i muzyce. Wielkie brawa!", Grzegorz Cholewa, "Gazeta Wyborcza".

Pomysł, realizacja i wykonanie: Karbido
Realizacja dźwięku: Jacek Fedorowicz
Realizacja świateł: Tomasz Sikora

Występują:
Paweł Czepułkowski, Igor Gawlikowski, Marek Otwinowski, Michał Litwiniec.

Recenzja Trojmiasto.pl

Nadrabianie zaległości. Podsumowanie Festiwalu Wybrzeże Sztuki Nadrabianie zaległości. Podsumowanie Festiwalu Wybrzeże Sztuki

Nadrabianie zaległości. Podsumowanie Festiwalu Wybrzeże Sztuki (7 opinii)

Obecność Festiwalu Wybrzeże Sztuki na trójmiejskiej mapie teatralnej jest bardzo pożyteczna....

7 maja 2012

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • (opinia sprzed 9 lat)

    czad

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery