• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Stolik - spektakl gościnny (1 opinia)

performance widowisko / show
kasy:
58 301-13-28, 551-50-40
wystawia:
Malarnia
czas trwania:
1 godz. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
Festiwal Wybrzeże Sztuki 2012
10
1 ocena
Karbido
Stolik

Premiera: 12 marca 2006 roku
Spektakl audio STOLIK, szmeroszepty klonowe, czyli partytura na czterech panów i stół.

Przestrzeń muzyczna, w której spotykają się muzycy zespołu Karbido, zawężona została do jednego przedziwnego instrumentu, jakim jest stół. Nie jest to jednak zwykły mebel, ale specjalnie wykonany obiekt muzyczny, wyposażony w aparaturę wychwytującą najmniejszą amplitudę drgań. Każdy z grających transponuje na stół partie wykonywane dotąd na zwykłym instrumencie. Czasem do ogólnej rytmiki utworów dokładane są wartości brzmieniowe rekwizytów stojących na blacie.

Duży udział w budowaniu przestrzeni dźwiękowej ma również cisza. Ów swoisty teatr dźwięku jest niezwykłą, psychologiczną i pełną kulturowych odniesień opowieścią siedzącego przy stole. Poszczególne części przedstawienia odnoszą się do kolejnych czterech stron świata: Wschód - Południe - Zachód - Północ. Cztery różne akty i cztery różne palety barw odbijające różne nastroje. Szum stepowego wiatru i minimalizm Zen spotykają się we Wschodzie z polskimi pieśniami ludowymi. Dynamiczne rytmy Południa przywołują kulturę Afryki, Ameryki Południowej i Antypodów. Zachód jest energetyczną mieszanką dźwiękowych odwołań do industrializacji, przeplatanych muzyką popularną i filmową. Wreszcie Północ, która przynosi atmosferę spokoju - szum morza, odgłos trzeszczących gałęzi i oddech aktorów.

"STOLIK zespołu Karbido to projekt światowy - absolutna awangarda instrumentalna, dowód na to, że w muzyce ograniczać nas może wyłącznie nasza wyobraźnia. [...] Karbido to zespół, który pokazuje, czym tak naprawdę jest wolność w sztuce i muzyce. Wielkie brawa!", Grzegorz Cholewa, "Gazeta Wyborcza".

Pomysł, realizacja i wykonanie: Karbido
Realizacja dźwięku: Jacek Fedorowicz
Realizacja świateł: Tomasz Sikora

Występują:
Paweł Czepułkowski, Igor Gawlikowski, Marek Otwinowski, Michał Litwiniec.

Recenzja Trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • (opinia sprzed 11 lat)

    czad

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery