• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Statki. Nasza pasja

Wirtualna podróż po terenie stoczni. Spacer po wnętrzu statku. Przymierzanie za pomocą wirtualnego lustra strojów montera czy spawacza. Dokowanie platformy, załadunek promu i wiele innych atrakcji czeka na gości multimedialnej wystawy "Statki. Nasza pasja" przygotowanej przez grupę stoczniową Remontowa Holding S.A.

Interaktywna wystawa "Statki. Nasza pasja" prezentuje szeroki zakres produktów i usług oferowanych przez największą grupę stoczniową w Polsce - Remontowa Holding S.A. Wykorzystanie nowoczesnych
technik wizualizacji oraz symulacji komputerowych pozwala odbyć wirtualną podróż po terenie stoczni, a także zajrzeć do wnętrza statków, czy przeprowadzić wirtualną inspekcję tankowca. Dodatkowo poprzez wirtualne lustro można choć na chwilę poczuć się jak monter rusztowań czy spawacz okrętowy. Przyszli inżynierowie mogą sprawdzić swoje umiejętności w załadunku promu. Warto się też przekonać, jak bardzo skomplikowany jest montaż sekcji statku przy pomocy symulatora dźwigu stoczniowego. Na interaktywnej mapie świata dowiecie się więcej o naszych wybranych statkach i platformach, a także przekonacie, że nasze produkty i usługi trafiają do każdego zakątka naszej planety.

Fragment obsługi jednej z instalacji - Budowa statku

Warto dodać, że oprócz interaktywnych aplikacji na uwagę zasługuje ciekawa aranżacja i scenografia wystawy. Będzie można dowiedzieć się m.in. co to są próby morskie, ile osób zaangażowanych jest w budowę statku, po co skanować statek, czy jak wodujemy jednostki morskie. Ponadto można na żywo zobaczyć narzędzia i strój spawacza oraz dowiedzieć się, dlaczego jesteśmy w branży liderami w zielonych technologiach.

Grupa kapitałowa Remontowa Holding S.A. to największa prywatna grupa przemysłowa na Pomorzu i trzecia w Polsce, a
także jeden z liderów w Europie. W skład Remontowa Holding wchodzą dwie stocznie - Remontowa Shiprepair Yard i Remontowa Shipbuilding, a także biuro projektowe - Remontowa Marine Design & Consulting. Oprócz nich jest też ponad dwadzieścia firm z sektora okrętowego i offshore. Są to producenci zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń, spółki świadczące usługi specjalistyczne, a także firmy z sektora meblowego. Współpracujemy z najbardziej wymagającymi klientami z całego świata.

W naszej strategii rozwoju zawarty jest element pozytywnego oddziaływania na otoczenie oraz odpowiedzialność za miejsce, w którym żyjemy i gdzie od wielu lat tworzymy warunki pracy dla mieszkańców regionu, zatrudniając ponad 8 tys. pracowników.

Uczestniczymy w wielu przedsięwzięciach z dziedziny nauki, kultury i sztuki, sportu i zdrowia, a także podejmujemy działania, by podnosić wiedzę nt. przemysłu okrętowego, która jest naturalnym dziedzictwem Pomorza. Stąd zrodził się pomysł i inicjatywa stworzenia przestrzeni wystawienniczej, gdzie moglibyśmy udostępnić szerszej publiczności wiedzę na temat przemysłu okrętowego na bazie naszej działalności.


Z okazji otwarcia wystawy przygotowaliśmy dla zwiedzających niespodziankę. Podczas trwania ekspozycji, wykonując określone zadanie, będzie można zdobyć wyjątkowe kubki. Mamy do rozdania 1000 kubków! Dlaczego właśnie tysiąc? Szczegóły już wkrótce na wydarzeniu na naszym fanpage'u Remontowa Holding, gdzie zamieszczamy na bieżąco informacje (https://www.facebook.com/events/1474420736182876/).

O statkach wiemy wszystko! Statki to nasza pasja!

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Anna Sakowicz napisała książkę “Czas grzechu”, która jest pierwszym tomem rodzinnej sagi zatytułowanej: