• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Stary Clown i morze - spektakl gościnny

teatr lalek teatr dla dzieci
kasy:
58 557-42-47
wystawia:
Plama
czas trwania:
55 min.
Teatr Pinezka
Stary Clown i morze

Spektakl Stary Clown i morze to historia starego Clowna, który wybiera się na ryby. Niestety zamiast ryb wyławia z morza dużo śmieci i... złotą rybkę, a przy tym musi walczyć ze sztormem i głodnym rekinem. Morzem w spektaklu jest roztańczona błękitna szczudlarka.

Scenariusz i reżyseria: Przemysław Grządziela

Występują: Iwona Cichosz & Przemysław Grządziela

Teatr Pinezka z Gdańska od 1980 roku bawi widzów na ulicach i placach całego świata (m.in. Ekwador, Meksyk, USA, Rosja, Turcja, Ukraina, Palestyna, Egipt, Chiny i prawie wszystkie kraje Europy). W listopadzie 2009 występował w Kennedy Center w Waszyngtonie DC. Zapraszany na największe festiwale teatralne na świecie i zdobywca wielu nagród.

Spektakle teatru łączą w sobie elementy magii teatru i cyrku. Jarmarczna clownada jest wybuchową mieszanką pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki i improwizacji z publicznością, czyli świetną zabawą dla widza w każdym wieku.

Przedstawienia odrywają publiczność od szarej rzeczywistości i porywają w świat bajki i radosnego dzieciństwa, bo przecież w każdym jest dziecko.

W Teatrze Pinezka występują:

Iwona Cichosz - Miss Polski Niesłyszących 2008, Miss Astera na Miss Deaf World 2008 w Pradze, dwukrotna zwyciężczyni Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Migowego. Od 7-miu lat aktorka Teatru Pinezka. Studentka Uniwersytetu Gdańskiego.

Przemysław Grządziela - dyrektor, tancerz, mim, clown, marionetkarz, reżyser, choreograf, kompozytor, scenograf, księgowy i kierowca. Wieloletni solista baletu, m.in. w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Bydgoskiej i Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery