stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Stanisław Olesiejuk: Struktura czasoprzestrzeni

30 czerwca - 31 lipca 2021, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
"Plama" Gdański Archipelag Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Stanisława Olesiejuka pod tytułem "Struktura czasoprzestrzeni", który odbędzie się 14 marca, w czwartek, o godz. 18.00 przy ul. Pilotów 11 na gdańskiej Zaspie (wstęp wolny). Na wystawie zaprezentowanych zostanie 15 z 25 prac powstałych w ramach cyklu w drugiej połowie 2016 roku, wykonanych techniką pastelu olejnego. W swoich pracach artysta rozwiązuje strukturę koloru, waloru i faktury, operując ograniczoną paletą - kolorystyka jest monochromatyczna, od intensywnej bieli do czerni, z mocnym akcentem starego złota lub srebra.

Stanisław Olesiejuk - ur. 17.11.1956 r. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida i Instytut Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Uczeń Mariana Stelmasika, Ryszarda Winiarskiego, Koji Kamoji, Maksymiliana Snocha, Bogumiła Zagajewskiego. Dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Mariana Stelmasika w 1983 roku. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym olejnym, pastelu, gwaszu, rysunku i grafice warsztatowej. Zrealizował 71 wystaw indywidualnych i wziął udział w ponad 200 wystawach zbiorowych. Będzie to 75 wystawa indywidualna i 24 indywidualna w jego ukochanym Gdańsku.


Wystawę można oglądać do 12 kwietnia 2019 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00 w galerii klubu "Plama" GAK.
 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Skąd nazwa statku Sołdek?