• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Stanisław Gierada. Kobiety - wystawa

Zapraszamy do Galerii Sztuki Nowy Warzywniak na wystawę rzeźby Stanisława Gieredy "Kobiety". Prace artysty będzie można oglądać do 26 maja.

2 - 30 sierpnia 2022, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

10 czerwca - 2 października 2022

bilety 16 zł
ulgowy 12 zł
Stanisław Gierada urodził się w 1943 w Baćkowicach. W 1968 ukończył Wydział Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku w pracowni prof. Stanisława Horno-Popławskiego. Był wieloletnim pedagogiem gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Twórca Pomnika Ofiar Grudnia 70 w Gdyni oraz pomnika w Norylsku ku czci Polaków pomordowanych na Syberii. Jest autorem wielu projektów z zakresu konserwacji, architektury wnętrz, malarstwa ściennego, medalierstwa oraz rzeźby sakralnej i pomnikowej. Uczestniczył w wielu sympozjach, wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Szwecji, Kanadzie. Brał udział w międzynarodowych konkursach rzeźby w śniegu w Szwajcarii i Kanadzie. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

Mariusz Białecki, wykładowca Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku: W Małej Zbrojowni ciągle są widoczne  ślady obecności Stanisława Gierady. Przy wejściu głównym zaprasza kopia rzeźby Wenus z Milo, parę metrów dalej pod plandeką leży Rycerz z fasady Dużej Zbrojowni, na korytarzu pilnuje porządku zrekonstruowana kamienna figura z fasady Domu Angielskiego. Wszystkie kopie wykonano w pracowni Rekonstrukcji Rzeźby. Wielu absolwentów dzięki studiom w tej pracowni z dużym sukcesem działa w przestrzeni rekonstrukcji i konserwacji zabytków. To zmaterializowany sens edukacji.
 

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku trafił do Gdańska obraz "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga?