• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Stan Wojenny w obiektywie propagandy PRL

Fundacja Archiwum Filmowe DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI wraz z Katedrą Kultury i Sztuki Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz ACK ALTERNATOR przygotowuje na dzień 13 grudnia 2012 roku sesję popularnonaukową "STAN WOJENNY OBIEKTYWEM PROPAGANDY PRL".

lip 4

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 14,90 - 27,90 zł
wrz 2

piątek, godz. 21:30

Gdynia,
Wstęp wolny
Konsultantem naukowym i koordynatorem ze strony Uniwersytetu Gdańskiego jest dr. Krzysztof Kornacki, który współpracuje z naszą fundacją od kilku lat, przy realizacji wielu projektów filmowych. W projekt pragniemy zaangażować dziennikarzy, którzy pracowali w tych czasach w mediach oraz filmoznawców i historyków z Uniwersytetu Gdańskiego.

W celu zobrazowania działań komunistycznej propagandy filmowej zaprezentujemy kilka filmów z 1982 roku:
- W OBRONIE SOCJALIZMU reż. Marian Duszyński
- WARSZAWSKI OKRĘG WOJSKOWY reż. Henryk Szpunar
- STAN WOJENNY I ZADANIA WOJSKA reż. Marian Chmielewski
- ABY NIE SPŁONĄŁ NASZ DOM reż: Marian Duszyński

Filmy te nie są dostępne na co dzień szerokiej publiczności, dlatego dla wielu widzów możliwość obejrzenia tych będzie nie lada okazją. Projekcje poprzedzone będą odpowiednik komentarzem filmoznawców i historyków, a po projekcjach proponujemy dyskusję na temat charakteru oraz skuteczności komunistycznej propagandy tego okresu. Oprócz filmów dokumentalnych oraz materiałów archiwalnych z zasobów naszej fundacji, na zakończenie (godz. 18.00) wyświetlimy film fabularny "80- milionów" w reżyserii Waldemara Krzystka.

Celem naszego działania jest nie tylko przedstawienie młodemu pokoleniu perfidnych działań władzy komunistycznej, ale także popularyzacja historii najnowszej oraz ukazanie środowisku naukowemu dokumentu filmowego jako źródła badan naukowych, także historycznych.

17.00 - 18.00 Dyskusja
18.00 - Projekcja filmu 80 milionówOpinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Dwie tancerki Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art z Gdyni były finalistkami programu:

 

Najczęściej czytane