Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Stachura, czyli list do pozostałych - recital odwołany! (4 opinie)

recital
kasy:
513-179-238 (od 20 czerwca do 28 sierpnia w godz.: 10:0020:00)
wystawia:
Teatr Atelier
8.7 58 ocen 1 10
Jerzy Satanowski
Stachura, czyli list do pozostałych

"Stachura, czyli list do pozostałych" - Mirosław Czyżykiewicz, Jan Janga Tomaszewski, Aleksander Trąbczyński i Andrzej Perkman w muzycznej opowieści o życiu Edwarda Stachury. Ten spektakl - koncert to próba przedstawienia dramatycznego losu i niezwykłej, splątanej osobowości poety otoczonego nimbem wiecznego buntownika. Poety kultowego dla
kilku pokoleń czytelników. Jego wiersze i piosenki, do których muzykę skomponował przyjaciel Stachury - Jerzy Satanowski - w tym słynne "Życie to nie teatr", "Białą lokomotywę" - prezentują wybitni aktorzy śpiewający. Oni też, co rzadko można usłyszeć, grają na wielu instrumentach.

Edward Stachura - powszechnie znany jako Sted - urodzony w Piont de Cheruy we Francji 18 sierpnia 1937 roku, poeta i prozaik. W roku 1948 powrócił z rodzicami do Polski, ukończył romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze wiersze ogłosił w roku 1957. W swoich tekstach, lirykach, poematach, prozie poetyckiej, opowiadaniach ("Falując na wietrze") i autobiograficznych powieściach ("Cała jaskrawość", "Siekierezada") dał przejmujący wyraz swojej niezgodzie na świat owładnięty szaleństwami współczesnej cywilizacji, a także na ograniczenia ludzkiej egzystencji. Jego bohaterowie - wrażliwi, wyobcowani samotnicy - przeżywają swój los jako nieustanną ucieczkę przed śmiercią, zbuntowani, choć świadomi, że bunt jest daremny. Sposobem Stachury na życie stało się wędrowanie: był w Meksyku i na Bliskim Wschodzie, podróżował po Jugosławii, Norwegii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Szwajcarii i Kanadzie. Także w kraju był stale w drodze, z miasta do miasta, ze wsi do wsi. Popełnił samobójstwo 24 lipca 1979 roku. Już za życia był otoczony legendą, która po jego śmierci przerodziła się w rodzaj kultu jego twórczości i osoby, zwłaszcza wśród młodzieży.

Muzyka, scenariusz i reżyseria: Jerzy Satanowski
Instrumentacja zespołowa

Obsada:
Mirosław Czyżykiewicz
Jan Janga Tomaszewski
Aleksander Trąbczyński
Andrzej Perkman

Opinie (3)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery

 • Fałsz Fałsz
  bilety 25 - 40
  Kup bilet

  terminy: 26 sierpnia, 27 sierpnia, 28 sierpnia,

  premiera: 29 sierpnia 2020

  wystawia: Teatr Atelier

 • Fidelio Fidelio

  terminy: 3 października, 4 października, 24 października, 25 października

  premiera: 3 października 2020

 • Koncert Sylwestrowy 2020 Koncert Sylwestrowy 2020
  bilety 60 - 280
  Kup bilet

  terminy: 31 grudnia, 2 stycznia, 3 stycznia,

  premiera: 31 grudnia 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny