stat
Impreza już się odbyła

Srebra od pokoleń. Gdańscy złotnicy Stumpfowie 1804-1945 (1 opinia)

W najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie z Twórcami katalogu, którzy podzielą się swoimi odkryciami dotyczącymi słynnych gdańskich złotników i opowiedzą o pracy nad książką. W czasie spotkania publikacja do nabycia w cenie promocyjnej.

Każdy kto w Gdańsku XIX i pierwszej połowy XX wieku szukał najwyższej klasy pierścionka, kosztownego upominku lub srebrnej zastawy, swoje kroki kierował najpierw do sklepu Stumpfów. Firma "Moritz Stumpf & Sohn" była największą gdańską firmą złotniczą owego czasu, pozostającą w rękach jednej rodziny przez niemal 150 lat, ważną w sztuce i gospodarce Gdańska. Liczne srebra i wspaniała biżuteria w publicznym i prywatnym posiadaniu do dziś wymownie świadczą o jej świetności. Publikacja towarzysząca wystawie przybliża losy oraz dokonania rodziny Stumpfów w zakresie złotniczego rzemiosła.

W katalogu zaprezentowano ponad 350 zabytków ze zbiorów muzealnych, kościelnych, archiwów i bibliotek, a także liczne przedmioty z kolekcji prywatnych z Polski i całego świata (od Europy po Australię), w większości publikowane po raz pierwszy. W zbiorze esejów przedstawiono opowieść o rodzinie Sumptów, historię sukcesu złotniczego rodu oraz wiele nowych informacji o ich dziełach.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Czy wartownia nr 1 na Westerplatte posiadałą kiedyś toaletę?