stat
Impreza już się odbyła

Sprawy Bieżące / Current Affairs - wystawa

"Sprawy bieżące/Current Affairs" to nowa wystawa w przestrzeni Zbrojowni Sztuki. Ekspozycję będziecie mogli oglądać na żywo.

14 kwietnia - 30 czerwca 2021, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

26 czerwca - 18 lipca 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wystawa prezentuje twórczość powstałą w okresie kwarantanny/pandemii, która wyszła spod rąk studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prace zostały wyłonione w open callu decyzją komisji składającej się z naszych wykładowców.

Podczas wystawy zobaczycie prace odnoszące się do tematu spraw bieżących; panującej epidemii, lockdownu, czy innych problemów związanych z koronakryzysem, a także projekty odnoszące się do tematów bardziej ogólnych, które powstałe jednak w okresie narodowej kwarantanny. Ekspozycja ma prezentować całościowy obraz postaw młodych artystów wobec tej jakże nietypowej sytuacji. Z całokształtu wyłaniają się zarówno reakcje silnie krytyczne, naznaczone czasem izolacji działania intymne i indywidualne, ale i realizacje otwarte na interpretację, które odkrywają nowe znaczenia w kontekście niniejszej prezentacji. Wartym odnotowania jest fakt, że młodzi artyści w znacznej większości pozostają wierni tradycyjnym mediom, pomimo popularnemu w ostatnim czasie trendowi daleko idącej cyfryzacji i obfitości prezentacji on-line.

Wystawę będzie można oglądać w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku w dn. 25 lipca 6 września 2020 r.
Serdecznie zapraszamy!

http://zbrojowniasztuki.pl/wydarzenia/aktualne-wydarzenia/sprawy-biezace-current-affairs-wystawa,3014

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile metrów liczy zabytkowy piec kaflowy w Dworze Artusa?