• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Sprawdź, dokąd wybrać się z dziećmi w weekend

Anna Żukowska
15 lipca 2016 (artykuł sprzed 6 lat) 
Weekend w Trójmieście nie powinien być nudny. Podpowiadamy, jak zorganizować czas w mieście z dziećmi. Weekend w Trójmieście nie powinien być nudny. Podpowiadamy, jak zorganizować czas w mieście z dziećmi.

Przed nami weekend w mieście. Mamy dla was mnóstwo pomysłów na to, jak go spędzić. Możecie się wybrać na spektakle teatrów ulicznych, do centrum nauki na spotkanie z... policjantem lub na improwizowaną bajkę na plażę. A to nie są wszystkie propozycje.Zaczynamy od Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta, którego to okrągła - dwudziesta już edycja - zawitała do Gdańska. Teatry plenerowe i uliczne znów gościć będą na bastionach, opływie Motławy i Starym Przedmieściu w Gdańsku. Pojawią się tam teatry z wielu krajów, m.in. Szwecji, Niemiec, Danii, Holandii, z Hiszpanii, Rosji czy z Francji. To świetna okazja, żeby w niecodziennym otoczeniu obejrzeć z dzieckiem przedstawienie. Spektakle odbywają się w drugiej połowie dnia, po 15, więc jeszcze w piątek warto się na nie wybrać. Piątek-niedziela, wstęp wolny.

Przenosimy się do Sopotu, bo tam, w Grodzisku, odbywają się Urodziny Janusza Christy, twórcy Kajko i Kokosza. Z tej okazji przewidziano warsztaty plenerowe i zabawy na terenie Grodziska. W programie rysowanie komiksu, konkurs wiedzy o Kajko i Kokoszu oraz bitwa komiksowa. Będzie można spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku - odbędzie się turniej łuczniczy oraz integracyjne ognisko. Sobota, godz. 12-17, wstęp wolny.

Na chwilę pozostaniemy jeszcze w Sopocie. W niedzielę, w bistro Fit and Green, odbędą się warsztaty pt. Mały piekarz. Ich celem jest zachęcenie dzieci do jedzenia pieczywa pełnoziarnistego, które jest zdecydowanie zdrowsze niż białe pieczywo. W trakcie zajęć dzieci zrobią bułeczki razowe, słodkie bułeczki bez cukru, ciasto i parę innych zdrowych i smacznych niespodzianek. Rodzice mogą się włączyć we wspólną zabawę. Na zajęcia trzeba zabrać fartuszki. Niedziela, godz. 11, wstęp: 19 zł.

W Experymencie tematem przewodnim najbliższego weekendu będzie bezpieczeństwo. Będziecie tam mogli spotkać policjantów, czyli specjalistów w tej dziedzinie. W sobotę i w niedzielę przygotowano tematyczne gry planszowe oraz zabawy. Policjanta będzie można spotkać w godz. 10-13, a do 17 zagrać w różne gry związane z np. bezpieczeństwem na plaży czy ruchem drogowym. Poza tym w Experymencie są nowe wystawy czasowe - Matematyczny pociąg czy Poruszyć wyobraźnię. Na tej drugiej będzie można stworzyć wyjątkowe dzieła w postaci zdjęć, grafik czy iluzji. Sobota, niedziela, godz. 10-17. Bilety: 12-20 zł.

Po sąsiedzku, przy PPNT, odbędzie się spotkanie pod hasłem - Zabawa zaczyna się w Dzielnicy. W plenerze odbędą się różne warsztaty i zabawy. Będzie można zbudować swój wymarzony, szalony pojazd, który będzie jeździł lub latał, zagrać w gry podwórkowe i pokazać swoim dzieciom, jak się grało w gumę czy skakało "w sznura", będzie można własnoręcznie udekorować ceramikę. Odbędzie się także plenerowy spektakl dla dzieci oraz wiele innych atrakcji, np. nauka tańca, kurs pierwszej pomocy czy lekcje angielskiego z pluszowym misiem. Sobota, godz. 12, wstęp wolny.

Na koniec wybierzemy się na Scenę Letnią w Orłowie, gdzie Teatr Komedii Valldal zaprasza dzieci wraz z rodzicami na ImproBaję. To bajka, która nie ma scenariusza - tworzy się on na bieżąco. Jest zresztą inspirowana podpowiedziami dzieci, bo dzieci biorą w niej aktywny udział. Sugerowany wiek widzów to 4-9 lat, więc można się tam wybrać już z przedszkolakami. Na pewno będzie dużo śmiechu i zaskakujących zwrotów akcji. Sobota, godz. 10 i 12. Bilety: 25-30 zł.

Wydarzenia

FETA 2016 (115 opinii)

teatr uliczny, festiwal teatralny

Improbaja

30 zł
improwizacje, spotkanie

Urodziny Janusza Christy

festyn, warsztaty

Mały piekarz

19 zł

Kultura zaczyna się w Dzielnicy (1 opinia)

Bezpieczny Experyment

12 zł
spotkanie, wystawa, gry

Miejsca

Opinie (6)

 • Proponuje zaopatrzyć się w wiaderka i pomóc sąsiadom z wodą w piwnicy - dzieciaki będą miały radochę a po wszystkich sąsiad niech stawia pizze.

  • 16 0

 • ja swoje wysłałam na wieś, nie pomagają przy żniwach. Mam teraz święty spokój, będziemy grillować:).

  • 10 4

 • Dzieci szukają pokemonów na ulicy, stara gotuje bigos na jesień a ja z moją nową chica jeździmy m5 po mieście i skończymy w Zatoce Sztuki

  • 3 7

 • park

  Jest jeszcze parkowanie w oliwskim parku !!!

  • 4 1

 • re

  do najbliższej pijalni

  • 2 1

 • we wdzydzach kiszewskich bedzie jarmark regionalny 16 i17 lipca

  • 5 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

11 zł
wystawa

Moda i reklama w PRL-u

wystawa

Wystawa modeli statków na Sołdku (1 opinia)

20 zł
wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Jednym z najstarszych zabytków Gdyni jest Domek Abrahama. Gdzie się znajduje?

 

Najczęściej czytane