stat
Impreza już się odbyła

Sprawa Danki (1 opinia)

Relacja z imprezy

Grupa teatralna z gdańskiego aresztu "Per aspera ad astra"
Sprawa Danki

Premiera: 30 maja

W sztuce przedstawiony jest sposób prowadzenia śledztwa przez władze komunistyczne wobec żołnierzy AK na przykładzie sanitariuszki Danuty "Inki" Siedzikówny.

Jest to efekt zrealizowanego na terenie Aresztu Śledczego w Gdańsku programu resocjalizacji pt.: "Powrót do historii". Na podkreślenie zasługuje fakt, że scenariusz przedstawienia i teksty wszystkich piosenek wyszły spod pióra przebywających w naszym areszcie osadzonych.

Trójmiejska artystka Izabela (Islet) Laskowska stworzyła muzykę do tego spektaklu, a Anna Dauksza-Wołkowicz wspierała swoją wiedzą i doświadczeniem działania reżyserskie osadzonej Anny i prowadziła zajęcia w zakresie sztuk teatralnych i ruchowych.

W role aktorskie wcielił się także kapelan gdańskiego aresztu ks. Krzysztof Ławrukajtis, który wraz z osadzonymi zagrał rolę szer. Borkowskiego, oraz ks. Mariana Prusaka. Kpt. Adrian Głań wraz z mł. chor. Maksymą Langowską koordynowali całe przedsięwzięcie.

Podczas XXVIII Ogólnopolskiego i XVI Międzynarodowego Przegląd Sztuki Więziennej w Sztumie spektakl zdobył drugą nagrodę.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Podczas spektaklu przeprowadzona będzie zbiórka na rzecz niepełnosprawnej 19-latki.

Opinie (1)

  • Rewelacja

    Piękna inicjatywa. Brawo!

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?