stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie z prof. Teresą Grzybkowską

w każdy czwartek (do 25.06), godz. 18:00

Wstęp wolny

5 - 18 września 2020

Gdańsk,
Wstęp wolny
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już 15 maja będziemy gościć prof. Teresę Grzybkowską, która świętuje 30-lecie swojej pracy naukowej.
Zapraszamy Wszystkich na otwarte spotkanie oraz uroczyste wręczenie prof. Grzybkowskiej Nagrody Prezydenta Gdańska w Dziedzinie Kultury


ŁAŹNIA 1, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk - Dolne Miasto
środa, 15 maja 2019
godzina 18.00


Teresa Grzybkowska jest profesorką zwyczajną, historyczką sztuki specjalizującą się w malarstwie nowożytnym polskim i europejskim. Jest znawczynią sztuki gdańskiej oraz niezwykle zasłużoną dla rozwoju gdańskiej Historii Sztuki naukowczynią. Przez wiele lat była wykładowczynią w ówczesnym Zakładzie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie przekształconym w Instytut Historii Sztuki. Początkowo był to niewielki zakład naukowy prowadzący zajęcia dydaktyczne dla innych kierunków humanistycznych. Prof. Grzybkowska została jego pierwszą kierowniczką. Swoją pracę jako wykładowczyni akademicka prowadziła także na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pełniła również stanowisko Wicedyrektorki Muzeum Narodowego w Gdańsku.

W 1992 roku zainicjowała wydawanie rocznika „Porta Aurea” przez ówczesny Zakład Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, rocznik ukazujący się do dzisiaj. Zorganizowała również szereg konferencji naukowych, a w 1997 roku wystawę sztuki gdańskiej „Aurea Porta Rzeczpospolitej”.

Zapraszamy!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym polskim mieście oficjalnie zainaugurowano obchody polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku?