stat

Spotkanie z podróżnikiem: Kia Ora, czyli 3 miesiące w Nowej Zelandii

Gdański Archipelag Kultury i Projektonia zapraszają na spotkanie podróżnicze online Kia Ora, czyli 3 miesiące w Nowej Zelandii. O swojej wyprawie opowie Jakub Specjalski.

/O podróży/
Używając dwóch prostych słów Kia Ora można się przywitać, wyrazić wdzięczność, pozdrowić kogoś albo po prostu nawiązać relację. Ten zwrot pochodzi z języka Maorysów i jest powszechnie używany w Nowej Zelandii. Nowa Zelandia była pierwszym przystankiem podczas blisko rocznej podróży. Spędziłem tam 3 miesiące, kupując mini-vana przerobionego na dom na kołach i pokonując nim ponad 13.000 km. To kraj przede wszystkim zapierającej dech w piersiach natury. Wulkany, gejzery, fiordy, lodowce oraz Alpy Południowe z dominującą Górą Cooka (3.724 m n.p.m). Nie bez powodu sloganem reklamowym kraju jest: Nowa Zelandia. 100% Czystej Natury". Jest to także kraj, w którym żyje pięciokrotnie więcej owiec niż ludzi oraz którego symbolem jest ptak nielot kiwi. Podczas prezentacji opowiem o planowaniu podróży, zakupie samochodu, nocnych poszukiwaniach kiwi, najpiękniejszych trasach trekkingowych oraz najciekawszych miastach.

/O podróżniku/
www.instagram.com/kuba.specjalski
www.pinyourfootsteps.com

Spotkanie będzie można obejrzeć w na fanpagu GAK Projektorni.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Fragment wiersza którego z polskich poetów znajduje się na Pomniku Poległych Stoczniowców?