stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie z podróżnikami Maciejem Cybulskim i Dominiką Dąbrowską

  • piątek, 17 grudnia 2010,
    godz. 18.00

  • Gdynia, Jana Kilińskiego 6 (Kamienica pod Pomuchlem)
  • wstęp wolny
Kawiarnia Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego 6 w Gdyni ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z podróżnikami Maciejem Cybulskim i Dominiką Dąbrowską 17 grudnia o godz. 18.00.

Maciej Cybulski - wierny mieszkaniec Kaszub, członek londyńskiego Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego, wyruszający w odległe zakątki świata na poszukiwania Światła i Cienia. Jego fascynacja astrofotografią zaowocowała wyprawą na zaćmienie Słońca do Ałtaju. Piękno Syberii, którym wówczas się zachwycił skutkowało kontynuacją projektu i tegoroczną wyprawą. Pokonując bezkres Mongolii poszukiwał też... meteorytów, których od wielu jest kolekcjonerem.
W swych fotografiach stara się uchwycić ukryte piękno przyrody jak i ludzkiej natury, bez względu na szerokość geograficzną. Jego fotografie można było wielokrotnie podziwiać na wielu wystawach fotograficznych czy prelekcjach
podróżniczych.
Marzy o zimowej wyprawie do Jakucji na syberyjski biegun zimna oraz o własnej jurcie nad Bajkałem. Na liście jego podróżniczych planów widnieje również trudno dostępny Bhutan oraz nieodwiedzone jeszcze regiony Mongolii.
----------------------
Dominika Dąbrowska - urodzona na Kociewiu, lecz przez większość życia związana z Małopolską i Krakowem. Tutaj przez wiele lat rozwijała swą pasję do fotografii i podróży. Nasycona europejskimi pejzażami wyruszała na coraz bardziej odległe lądy. W kobiecym towarzystwie, z plecakiem na plecach i bez biura podróży przemierzyła "pachnące kadzidłami i curry" Indie oraz "salsowo-roztańczoną" Kubę.
Swoimi pasjami i przygodami postanowiła się dzielić w Klubie Podróżników Atlantyda, którego jest współzałożycielem. Była wielokrotnym prelegentem na spotkania podróżników, jak i gościem radiowych audycji podróżniczych.
Od wielu lat marzy o wyprawie do Ameryki Południowej. W planach ma też powrót na mongolskie stepy, na których pozostawiła swe serce i duszę.
-------------------------------------
Tam gdzie spotyka się Wschód z Zachodem, to kontynuacja projektu astronomiczno-fotograficzno-podróżniczego ShadowHunters, zapoczątkowanego w lipcu 2008 wyprawą na całkowite zaćmienie Słońca w Ałtaj.
"Łowcy Cienia" przemierzają świat bez szlaków, poszukując piękna z dala od cywilizacji i autostrad, Rejestrują swe wrażenia i spostrzeżenia w kadrze i dźwięku, by później zarażać i motywować wszystkich w koło do osobistego poznawania świata i jego różnorodności kulturowej.
Dokumentację fotograficzną wypraw można obejrzeć na stronie http://shadowhunters.org/
Projekt wyprawy jest laureatem Stypendium dla Twórcow Kultury i realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Pomorskiego oraz innych firm i instytucji samorządowych.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij