Wiadomości

Spotkanie z komiksowymi bohaterami czy teatr w kinie. Sprawdźcie atrakcje dla rodzin

Rybki. Historia gdyńskiej miłości. Poznacie baśń o rybaku Macieju oraz trzech dziewczynach zaklętych w ryby. To historia o tym, co jest w życiu ważne, o miłości i o szczerym sercu.
Rybki. Historia gdyńskiej miłości. Poznacie baśń o rybaku Macieju oraz trzech dziewczynach zaklętych w ryby. To historia o tym, co jest w życiu ważne, o miłości i o szczerym sercu. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Jak w każdy weekend wakacji najbliższa sobota i niedziela będzie pełna wydarzeń skierowanych do rodzin. Proponujemy m.in. teatr w kinie, naukowe eksperymenty i spotkanie z superbohaterami znanymi z komiksów i filmów.Atrakcje dla rodzin w Trójmieście:

Teatr prosto z Londynu

Może by się tak wybrać na rodzinny spektakl do londyńskiego National Theater? Żeby zobaczyć "Piotrusia Pana" wcale nie musicie wsiadać w samolot. Spektakl został nagrany w jakości HD i będziecie mogli obejrzeć go w Multikinie w Gdańsku i w Gdyni w najbliższą niedzielę. Poznacie głównego bohatera, który nigdy nie dorósł - Piotrusia Pana i wielu jego przyjaciół oraz oczywiście największego wroga - Kapitana Haka. Niedziela, godz. 16. Bilety: 32-38 zł.

Poznajcie tajemnice roślin

Jeśli interesujecie się przyrodą i lubicie naukę, warto wybrać się do Centrum Nauki Experyment na botaniczny weekend. Dowiecie się m.in. jak rozpoznawać rośliny żyjące w okolicy oraz poznacie ich specjalne właściwości. Nauczycie się także bezpiecznie usuwać kleszcze oraz dowiecie się, co robić, żeby zminimalizować ryzyko złapania któregoś z nich. Weekendy tematyczne odbywają się przez całe wakacje w Experymencie, za tydzień tematem przewodnim będą gwiazdy. Sobota, niedziela, godz. 12-16, wstęp w ramach biletu: 12-20 zł.

Spider-man, Iron Man, Hulk i inni

Mamy też coś dla małych fanów superbohaterów z komiksów Marvela. Avengers pojawili się w Galerii Bałtyckiej. Postacie superbohaterów są wielkie - niektóre z nich maja nawet trzy metry wysokości. Spotkacie tam m.in. Kapitana Amerykę, Iron Mana, Hulka czy Spider-Mana. Na miejscu będzie można też zajrzeć do Laboratorium Hulka, zeskanować swoją dłoń i sprawdzić, czy przypadkiem ktoś z was nie jest jego krewnym, będzie też można wykonać test Avengers i dowiedzieć się, do którego z superbohaterów jesteś podobny najbardziej. Wystawa będzie czynna do 7 sierpnia w godzinach otwarcia Galerii Bałtyckiej.

Rodzinne czytanie w ogrodzie

Warto się też wybrać do ogrodu przy Muzeum Sopotu, gdzie odbywają się zajęcia z cyklu "Czytanie na śniadanie". Książką wprowadzającą was w temat najbliższego spotkania będzie "Praktyczny Pan" autorki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Dowiecie się, co praktyczne, konieczne, ważne i pożyteczne... a może właśnie wcale nie na tym polega praktyczność? Zabawna książka wciągnie was w rozważania na ten temat. Na spotkanie warto przynieść swój koc lub poduszkę. Niedziela, godz. 11, wstęp wolny.

Baśń o gdyńskich rybkach

Na koniec znów zaprosimy was na spektakl, który zobaczycie w kinie, ale tym razem na żywo. W Gdyńskim Centrum Filmowym obejrzycie przedstawienie dla dzieci powyżej 5 lat pt. "Rybki. Historia gdyńskiej miłości". Poznacie baśń o rybaku Macieju oraz trzech dziewczynach zaklętych w ryby. To historia o tym, co jest w życiu ważne, o miłości i o szczerym sercu. Sobota, godz. 12 i 16. Bilety: 20 zł.

Opinie 3 zablokowane

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Rozrywka

Rysownicy z Trójmiasta komentują protest
Rysownicy z Trójmiasta komentują protest
Bary i puby komentują obecną sytuację
Bary i puby komentują obecną sytuację

Kulinaria

Jedzenie na telefon: test trzech pizzerii z Trójmiasta
Jedzenie na telefon: test trzech pizzerii
Bary i puby komentują obecną sytuację
Bary i puby komentują obecną sytuację

Sprawdź się

Pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA jest...?