• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie z dr Agnieszką w Gajewską

W przedostatniej odsłonie projektu Fantastyczna bibLEMteka zapraszamy na rozmowę z prof. Agnieszką Gajewską, literaturoznawczynią, badaczką życia i twórczości Stanisława Lema, autorką głośnych książek Zagłada i gwiazdy. Przeszłość w prozie Stanisława Lema (2016) oraz biografii pisarza Stanisław Lem. Wypędzony z wysokiego zamku (2021).

O tym, w jaki sposób nowe fakty z życia Stanisława Lema, które odkryła i zrekonstruowała badaczka wpływają na odczytanie jego twórczości, o czym Lem nie chciał mówić i dlaczego oraz jakie miejsce zajmuje dziś w literackim wszechświecie autora Solaris z Agnieszką Gajewską porozmawia Dagny Kurdwanowska.

Agnieszka Gajewska - (ur. 1977) pracuje w Instytucie Filologii Polskiej UAM w Poznaniu, jest profesorką literaturoznawstwa, autorką książek Zagłada i gwiazdy. Przeszłość w prozie Stanisława Lema (2016) oraz Hasło: feminizm (200. Redaktorka naukowa antologii przekładów Teorie wywrotowe oraz współredaktorka (razem z Maciejem Michalskim) Kultur dziewictwa (2020). Kieruje Interdyscyplinarnym Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości UAM. Jesienią tego roku w Wydawnictwie Literackim ukazała się jej biografia Stanisława Lema, Stanisław Lem. Wypędzony z wysokiego zamku .

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Fantastyczna bibLEMteka dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Rozmowa będzie tłumaczona symultanicznie na polski język migowy.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Do czego wykorzystywano w XI wieku wieżę obecnego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku?