stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie z Sinéad Morrissey i Magdą Heydel

  • wtorek, 1 września 2020, godz. 19:00 - 20:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk, róg ulic Straganiarskiej i Lawendowej
  • Bilety
    wstęp wolny

Zapraszamy na otwarte, plenerowe spotkanie z laureatkami Nagrody Europejski Poeta Wolności na rogu ulic Straganiarskiej i Lawendowej.

Relacja z imprezy

Europejską Poetką Wolności 2020 została irlandzka autorka Sinéad Morrissey uhonorowana za zbiór wierszy "O równowadze" w tłumaczeniu Magdy Heydel. Tom to opowieść o nieoczywistej równowadze świata, zarówno tego obserwowanego, jak i tego intymnego - kobiecego. Wiersze Morrissey mówią jednocześnie lirycznie i dyskursywnie. To książka konsekwentna i spójna w niemal surrealnym bogactwie swych obrazów. Jury Nagrody doceniło sposób, w jaki poetka podróżuje między różnymi kulturami, jej imponującą wiedzę o świecie oraz umiejętność mówienia językami różnych form poetyckich, w których pobrzmiewa zarówno fascynacja wyobraźnią ludową, jak i nowoczesną nauką - dodaje Aleksandra Szymańska.

obowiązują maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?