stat

Spotkanie z Robertem Koniecznym

26 września zapraszamy na spotkanie z architektem Robertem Koniecznym.

Robert Konieczny - architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. Szef biura KWK Promes powstałego w 1999 roku. W 2012 roku został niezależnym ekspertem Fundacji Miesa van der Rohe.
Konieczny jest jednym z najczęściej publikowanych za granicą polskich architektów. Jego realizacje pojawiły się w książkach najważniejszych wydawców architektonicznych, takich jak Phaidon czy Taschen, a także prestiżowych czasopism, takich jak Architectural Review, Area, The Plan, Casabella, Mark Magazine, Detail, Wallpaper czy Icon. W książce Hansa Ibelingsa "Architektura europejska od 1890 roku" biuro KWK Promes jest jedynym polskim biurem wspomnianym po 1989 roku.

Najważniejsze nagrody:

Jest laureatem prestiżowej nagrody House of the Year 2006 za projekt Domu Aatrialnego zwyciężając w konkursie portalu World Architecture News na najlepszy dom mieszkalny na świecie.

W 2016 roku projekt Muzeum Narodowego - Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie został uznany Najlepszym Budynkiem Świata 2016 w międzynarodowym konkursie World Architecture Festival. Nagroda ta pierwszy raz w historii trafiła do Polski.

Ten sam projekt zdobył również w 2016 roku pierwszą nagrodę uzyskując tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Europy w konkursie European Prize for Urban Public Space przyznawanym przez Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB).

Szczególnym wyróżnieniem dla Projektanta jest tytuł Najlepszego Domu Świata dla Arki Koniecznego w ogólnoświatowym konkursie Wallpaper Design 2017.

Konieczny był dwunastokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe.

"Nasze projekty nie podążają ślepo za modą, zawsze zapoczątkowane są pomysłem, a co za tym idzie ich formy są wynikowe"

"Dom po prostu musi być przytulny. Zdecydowanie nie chodzi tu o to, żeby wejść do niego i podziwiać hardkorową betonową posadzkę, a przy tym siedzieć w kożuchu przy białej neonówce".

Informacja o biletach

Rejestracja poprzez stronę Nava Academy https://nava.com.pl/academy/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Nestor trójmiejskich scen, Ryszard Ronczewski, obchodził w 2010 roku w Sopocie okrągły jubileusz pracy twórczej. Który?