• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Impreza już się odbyła

Spotkanie z Pawłem Sawickim

Każdego dnia, pracownicy Muzeum Auschwitz-Birkenau, prostują nieprawdziwe informacje, zwracają uwagę na niestosowne wypowiedzi i zdjęcia, rozmawiają z użytkownikami mediów społecznościowych. Jak radzą sobie z niechęcią części internetowych rozmówców? W jaki sposób postrzegają zadania Miejsca Pamięci w komunikacji przez media społecznościowe? Zapytamy o to Pawła Sawickiego, który w Biurze Prasowym Muzeum Auschwitz, zajmuje się m.in. mediami społecznościowymi. Spotkanie odbędzie się 6 marca o godz. 18.00 w Sztuce Wyboru. Rozmowę poprowadzi Sławomir Czarnecki z Instytutu Kultury Miejskiej.

maj 18

sobota, godz. 18:00 - 20:30

Gdańsk,
bilety 140 zł
- Porozmawiamy o zadaniach instytucji kultury w kontekście komunikacji w internecie. Na czym polega odpowiedzialność instytucji za poziom debaty publicznej? Jak możemy przeciwdziałać mowie nienawiści i rozpowszechnianiu fałszywych informacji? - mówi Sławomir Czarnecki z Instytutu Kultury Miejskiej.

Codzienna, internetowa praca Muzeum Auschwitz-Birkenau jest najlepiej widoczna na koncie na Twitterze: https://twitter.com/AuschwitzMuseum, które obserwuje ponad 275 tysięcy osób. Ponad 277 tysięcy korzysta z muzealnego profilu na Facebooku, a 44 tysiące na Instagramie. Miejsce Pamięci posiada także konto na Pintereście.

Paweł Sawicki - dziennikarz, fotograf, edukator. Przed wiele lat związany z Programem II Polskiego Radia, gdzie był m.in. autorem cyklu audycji "Auschwitz - między zbrodnią a świętością", wykorzystującego dźwiękowe relacje byłych więźniów pochodzące z muzealnego archiwum, a także wielu audycji poświęconych tematyce Holokaustu. Od 2007 r. w Biurze Prasowym Muzeum Auschwitz, gdzie zajmuje się m.in. mediami społecznościowymi Miejsca Pamięci. Redaktor naczelny miesięcznika "Memoria", autor albumu "Auschwitz-Birkenau. Miejsce, na którym stoisz...".

Sławomir Czarnecki - Menedżer kultury, filozof. W Instytucie Kultury Miejskiej zaangażowany w programy Obserwatorium Kultury, Medialab Gdańsk i KaWa - Kulturalna Wymiana. Koordynator programu Filozofia w IKM. Autor książki "Nowa widownia. O promocji w kulturze". Współautor raportów z badań "Poszerzenie pola kultury. Diagnoza potencjału sektora kultury w Gdańsku" oraz "Punkty styczne: między kulturą a praktyką (nie)uczestnictwa".

Muzeum Auschwitz-Birkenau w mediach społecznościowych. Spotkanie z Pawłem Sawickim | 6 marca, godz. 18.00. Lokalizacja: Sztuka Wyboru, ul. J. Słowackiego 19. Wstęp wolny. Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1503534329778476/.

Spotkanie towarzyszy konferencji Marketing w Kulturze. Komunikacja - trendy - praktyka, która odbędzie się 7 i 8 marca w Starym Maneżu. To ogólnopolskie wydarzenie dla osób zajmujących się promocją, komunikacją i marketingiem w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych czy oddolnych inicjatywach. To dwa dni spotkań z ekspertami i ekspertkami z Polski i z zagranicy oraz tematyczne warsztaty. Konferencja organizowana jest przez Instytut Kultury Miejskiej. Rejestracja została zakończona. Streaming online dostępny będzie na YouTube IKM: www.youtube.com/IKMGdansk.



Wśród prelegentów i prelegentek oraz prowadzących warsztaty: Paweł Tkaczyk (MIDEA), Anna Miotk (PBI), Artur Jabłoński (digitalk), Agata Grenda (Grenda. Produkcja kultury), Michał Bajorek (@24hoursuccess), Katarzyna Szustow (Szustow Komunikacja), Bartłomiej Brach (PTBRiO), Anna Rzeźnik (PTBRiO), Agata Romaniuk (Blink spark a change), Bartłomiej Raducha (WebWave CMS), Sylwia Chwalana (Lekko o copywritingu), czy Przemysław Witka (Agile Brains). Konferencji towarzyszy konkurs na najciekawsze Kulturalne Case Studies, którego wyniki poznamy 7 marca późnym wieczorem.

Opinie

Sprawdź się

W jakim okresie obecna główna jednostka Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, czyli Ratusz Głównego Miasta, spełniał funkcję siedziby władz Gdańska?