• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie z Michałem Okońskim

Biblioteka Pilotów serdecznie zaprasza na spotkanie z Michałem Okońskim wokół książki "Stałe fragmenty. Piękny i wstrętny. Opowieść o dwóch twarzach futbolu".

Spotkanie poprowadzi Bartosz Filip.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek.

"Michał Okoński (ur. 1971) pierwsze kroki w kibicowaniu stawiał na stadionie Okocimskiego, kolejne na Cracovii. Od 1987 roku związany emocjonalnie z londyńskim Tottenhamem, od 1991 roku - emocjonalnie i zawodowo z "Tygodnikiem Powszechnym". O piłce i nie tylko pisał m.in. we "Frankfurter Allgemeine Zeitung", "Gazecie Wyborczej", "Rzeczpospolitej", "Kontekstach", "Charakterach" i "Kopalni", za swoje teksty piłkarskie dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii publicystyka (2016, 2018) oraz do Nagrody Mediatory (2018).

W 2011 roku został laureatem Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii "Dziennikarz internetowy - publicystyka" właśnie za bloga "Futbol jest okrutny". W uzasadnieniu tamtego wyróżnienia napisano: "Michał Okoński wie o tym, że futbol jest okrutny, pełen furii, szowinizmu i nieuniknionej komercjalizacji. Wie także o tym, że piłka nożna, zwłaszcza w jej angielskim wydaniu, to jedno z najpiękniejszych i najbardziej emocjonujących widowisk, jakie człowiek może sobie wymarzyć, to widowisko pełne pasji, energii i wielkich momentów na miarę hollywoodzkiego kina. I obie strony tego sportu - piękna i paskudną - Michał Okoński potrafi pokazać swoim czytelnikom w blogu, który cieszy się ogromną popularnością wśród internautów, niekoniecznie tych, którzy jak autor - kochają futbol".

Wydarzenie jest finansowane z budżetu Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.

Opinie

Sprawdź się

W którym roku powstało Muzeum Narodowe w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane